poniedziałek, 29 marca 2010
Sponsor pisze o nas

"Pierwszy mecz drużyny WROGEO przeciw zespołowi GOLISZEK PODŁOGI w 31 edycji WRONBA zakończony sukcesem.

Dobra gra, spokój, opanowanie i koncentracja pozwoliły zespołowi występującemu w barwach WROGEO na zdobycie ostatecznie 10 punktów przewagi nad zespołem przeciwników i wygranie meczu.

Był to premierowy występ zespołu WROGEO w 2 lidze. Drużyna przeciwna, GOLISZEK PODŁOGI, to zawodnicy doświadczeni, grający w lidze od dziewiątej edycji. Dodatkowo w tej edycji mieli juz dwa mecze za sobą i oba wygrane. W trzeciej kwarcie meczu drużyna WROGEO prowadzła już 42:23. To spore osiągnięcie zatrzymać przeciwników na tak niskiej liczbie punktów na tym etapie meczu. W końcówce drużyna trochę się rozprężyła i zespół przeciwników sukcesywnie odrabiał stratę. Na szczęście zwycięstwo nie było zagrożone..."

niedziela, 28 marca 2010
Porysowaliśmy podłogi !!

W naszym pierwszym meczu o mistrzostwo 2giej ligi WRONBA spotkaliśmy się z doświadczoną na tym szczeblu rozgrywek drużyną Goliszek Podłogi. Od początku spotkania gra była bardzo wyrównana, a obie dryżyny nie oddawały pola gry. Dopiero pod koniec pierwszej kwarty, ekipa WroGeo odjechała na kilka "oczek". Prowadzeni przez grającego trenera, popularnego "Hucziego", konekwentnie realizowaliśmy założenia przedmeczowe i powoli powiększaliśmy przewagę. W drugiej odsłonie meczu dalej gra była twarda, jednak to nasz team utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie, uzyskane w pierwszej kwarcie. Gra punkt za punkt utrzymywała sie do konca pierwszej połowy, którą zakończyliśmy prowadzeniem 30:21.

Drugą połowę zaczeliśmy niezwykle skupieni, a w szeregi naszych przeciwników wkradło sie zdenerwowanie. W trzeciej kwarcie, Goliszek otrzymał aż cztery faule techniczne, ktore w znaczny sposób pozwoliły nam powiekszyć przewagę. W 26. minucie meczu prowadziliśmy juz 42:23 i było to największe prowadzenie, jakie udało nam sie wypracować. W tym okresie twarda walka na tablicach Hucziego i młodego Stefana dawała nam przewagę i możliwosc ponawiania akcji. Ostatnia odsłona spotkania, to juz rozluźnienie i brak koncentracji. Ekipa Goliszek grała przez całe spotkanie bez zmian, ponieważ zameldowała sie w pięciosobowym składzie. Kłopoty z faulami braci Gładkich spowodowały, że Podłogi musiały kończyć mecz w 3 osoby. Paradoksalnie to wtedy nasza przewaga zaczeła maleć, jednak dowieźliśmy wynik do końca i po zakończeniu meczu mogliśmy sie cieszyć ze zwycięstwa.

Wygraliśmy walkę na tablicach i graliśmy konsekwentnie. Chyba to w największym stopniu przyczyniło sie do naszego zwycięstwa. Jednak przed nami jeszcze długa droga, aby stać sie ekipą licząca się w walce o awans. Już w następnej kolejce spotykamy się z jednym z faworytów naszej grupy - drużyną B.C. Trzebnica.

WroGeo - Goliszek Podłogi 49:39 (30:21) (kliknij, aby wyświetlić pełne statystyki meczowe)

WroGeo: Huczak 15, Rutski 12(3), Stefańczyk Łukasz 10(1), Stefańczyk Tomasz 7(1), Dojnikowski 3, Jakubowski 2, Paprocki 0, Pronobis 0, Sobota 0, Osada 0
Goliszek Podłogi: Kmiecik 17(1), Rosiak 8, Gładki 7, Szydłowski 4, Gładki 3(1)

WroGeo Team

Górny rząd: Piotr Huczak (#34), Jakub Tuła (#E), Kamil Dojnikowski (#91), Bartosz Jakubowski (#6), Jakub Pronobis (#71), Michał Sobota (#28)

Dolny rząd: Paweł Rutski (#7), Bartosz Paprocki (#45), Tomasz Stefańczyk (#20), Grzegorz Osada (#1), Łukasz Stefańczyk (#11)

wtorek, 23 marca 2010
31. sezon WRONBA - startujemy !

Rozgrywki amatorskiej ligi koszykówki - WRONBA ruszyły. W 31. edycji udział biorą 92 zespoły (16 na parkietach 2.ligi). Drużyna WroGeo swoje pierwsze spotkanie rozegra w najbliższą niedzielę, 28.03.2010 o godz. 13:00 w hali przy ul.Trwałej 17/19. Z nowym sponsorem, w nowych barwach, z uzupełnionym składem, zespół rozpocznie zmagania w 2. lidze. Naszym rywalem będzie ekipa Goliszek Podłogi, która bieżące rozgrywki rozpoczęła od dwóch zwycięstw (62:58 z Główkami od Szpilek i 54:51 z LZS W.Quandt Żmigród). Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia spotkania na trybunach hali. Wstęp wolny!