wtorek, 14 czerwca 2011
Gone Fishing 2k11

Niewiele brakowało, a w 33. edycji poprawilibyśmy osiągnięcia z dwóch poprzednich sezonów ligi Wronba. Traf chcial jednak, że zamiast awansu do półfinału, odpadliśmy w ćwierćfinale. Tradycyjnie udaliśmy się na wakacje...

 

 

 

niedziela, 12 czerwca 2011
"The Second Round Virgin"

Tytułowy slogan oznacza mniej więcej tyle, że w dalszym ciągu nie możemy przebić się do drugiej rundy play-off 2. ligi Wronba. Określenie to przylgnęło swego czasu do Tracy'ego McGrady'ego w NBA, który przez wiele lat miał problemy z przeprowadzeniem swojej drużyny przez pierwszy etap fazy pucharowej. Znakomicie oddaje sytuację WROGEO. Trzeci sezon w 2. lidze kończymy na cwierćfinale. Tym razem zabrakło naprawdę niewiele. Tak blisko sukcesu nie byliśmy nigdy. Minutę przed końcem meczu z PB Budotex na tablicy wyników widniał remis 49-49. Po przespanej drugiej kwarcie schodziliśmy na przerwę z 10-punktowa stratą. Druga połowa w wykonaniu naszego zespołu była jednak bardzo dobra i odrobiliśmy straty. Budotex był tego dnia jednak lepiej dysponowany. Taktyczne faule w końcówce meczu spowodowały powiększenie przewagi rywali. Przegrywamy, jedziemy na wakacje, ale możemy być dumni z rywalizacji w dzisiejszym spotkaniu.

PB Budotex - WroGeo 60:53 (31:21)

PB Budotex: Sasin 15(1), Jacaszek 15, Sierka 11, Pryjma 8(1), Lulek 6, Muszyński 5(1), Brust 0
WroGeo: Wawrzyńczuk 22, Gruba 10(1), Mach 8, Osada Jarosław 6, Jakubowski 5, Osada Grzegorz 2, Szcześniak 0
 

 poniedziałek, 06 czerwca 2011
Piąte zwycięstwo na koniec

Sezon zasadniczy zamykamy bardzo dobrym bilansem: 5 zwycięstw i 2 porażek. Wyrównana czołówka tabeli sprawia, że rozgrywki grupowe kończymy na 4. miejscu w grupie "D" 2. ligi Wronba. Ostatni mecz z zespołem Inter System nasza drużyna wygrała 52:50. Postawa WROGEO w tym spotkaniu pozostawia jednak wiele do życzenia. Jedyny moment dobrej gry zanotowaliśmy w III kwarcie, którą wygraliśmy 20:12 i odskoczyliśmy rywalom w pewnym momencie na 12 punktów. Niefrasobliwe zachowania w końcówce spowodowały, że przeciwnicy doprowadzili do zaledwie 2-punktowej przewagi naszego zespołu na sekundę przed końcem meczu. Wszystko to mimo prowadzenia jeszcze 10ma punktami na niewiele ponad 2 min przed finałowym gwizdkiem. Niewiele brakowało, aby nasza drużyna podzieliła los Miami Heat z II spotkania obecnie trwającej rywalizacji finałowej NBA, gdzie przegrana końcówka 2:22 wydarła im pewne zwycięstwo z rąk. Na szczęście wynik tego spotkania o niczym nie przesądzał, bowiem wcześniej zagwarantowaliśmy sobie udział w play-off, a Inter System przywitał się z parkietami 3.-ligowymi. Na słowa uznania zasługuje debiutant w barwach WROGEO, Stanisław Wawrzyńczuk, który w zaledwie 21 min gry zdobył 15 punktów.

Sezon zasadniczy powoli należy wymazać z pamięci. Przed nami faza play-off, gdzie przeciwnikem w pierwszej rundzie będzie PB Budotex. Zespół lidera naszej grupy już raz pokonaliśmy. W play-off zasada jest prosta: przegrywający odpada. 

FOTO: Pokonanie rywali grających nawet w słabym stylu jest poza zasięgiem graczy Inter System. W przyszłym sezonie o zwycięstwa walczyć będą już w 3.lidze.

WroGeo - Inter System 52:50 (19:20)

WroGeo: Wawrzyńczuk 15, Osada Jarosław 10, Gruba 9(1), Osada Grzegorz 8, Jakubowski 5, Rutski 3(1), Kosowski 2, Paprocki 0, Mach 0, Szcześniak 0
Inter System: Kuryłek 15(1), Rutowicz 14, Byra 10, Młyńczak 6, Woźniak 4, Struś 1, Krowiarz 0

poniedziałek, 23 maja 2011
Gdzie ten POWER ?

 W meczu z outsiderem grupy, zespołem Powerman Sport, nasza drużyna poradziła sobie bez problemów. Mimo nieobecności trzech ważnych postaci (Huczak, Szcześniak, J.Osada) zwycięstwo WROGEO ani przez moment nie było zagrożone. W spotkaniu wygranym 57:47 szansę na dłuższe pokazanie się publiczności dostali wszyscy pozostali gracze z kadry. Najlepszym strzelcem nie po raz pierwszy okazał się Grzegorz Osada (17 pkt), dodatkowo znakomicie asystując (5 kluczowych podań). Wysoką dyspozycję potwierdził Bartosz Jakubowski: 10 pkt, 8 zbiórek. Swój czas na parkiecie wydatnie zaznaczył Bartosz Paprocki, niczym "Everything Man" wpisał się do protokołu w każdej kategorii statystycznej (6 pkt, 3 zbiórki, 2 asysty, 2 przechwyty, 2 bloki).

Fragmenty spotkania będzie można obejrzeć na antenie TVP INFO w programie Wrocław Kocha Koszykówkę! Emisja w poniedziałek 30.05 o godz. 18:00.

FOTO: Gracze Powerman Sport po 13 sezonach wracają do 3. ligi Wronba.

WroGeo - Powerman Sport 57:47 (35:21)

WroGeo: Osada 17, Jakubowski 10, Gruba 8, Rutski 7(1), Paprocki 6, Mach 5, Kosowski 4
Powerman Sport: Milejski 14(1), Staniów 12(1), Skiba 10, Sankowski 4, Karolczak 4, Szmelter 2, Zielski 1, Janusik 0

poniedziałek, 16 maja 2011
WROGEO zwycięskie w meczu na szczycie!

Przed wczorajszym meczem PB Budotex, lider grupy D z bilansem zwycięstw 5-0 był postrzegany za faworyta w konfrontacji z WROGEO. Co więcej, Budotex jest typowany jako jedna z dwóch drużyn, które awansują do 1. ligi. Jak się okazało, gracze tej drużyny muszą nieco ochłodzić swoje głowy. Obie ekipy przystąpiły do meczu w niepełnych składach. Budotex musiał radzić sobie bez zawieszonego na 1 mecz, podstawowego rozgrywającego - Rafała Mikity. Nasz zespół jest wyraźnie osłabiony pod koszem. Nie możemy obecnie korzystać ze wsparcia Jarka Osady (ostatnio 19 zbiórek w meczu z Golden Play Club) oraz Mikołaja Macha z uwagi na nich kontuzje. Dodatkowo we wczorajszym spotkaniu nie wystąpił kolejny z podstawowych graczy - Wojciech Szcześniak. Nie przeszkodziło to jednak w nawiązaniu walki z Budotexem, co więcej - to my zaczęliśmy dyktować warunki gry. Festiwal rozpoczął Tomasz Gruba celnym rzutem z półdystansu. Już na rozgrzewce dał sygnał, że jest w wybornej formie i będzie można na niego liczyć wczorajszego wieczoru. 24 punkty Tomka to najwyższa zdobycz w 10. kolejce rozgrywek Wronba na poziomie 2.ligi lub wyższym. Coraz odważniej gra Bartosz Jakubowski. W starciu z tak rosłymi rywalami, jak Budotex, zdołał zebrać 10 piłek (6 w ataku) i dorzucić 10 pkt do swojego pierwszego double-double w 2.lidze. Ponadto znakomicie wyłączył z gry centra przeciwników, Jacka Sierkę, który wyróżnił się wstydliwą skutecznością z gry - 1/9 rzutów celnych (w sumie 2 pkt w meczu). Drugi z wysokich Budotexu, lider punktowy drużyny, Janusz Pryjma zakończył spotkanie z zaledwie 4ma oczkami przy niewiele lepszej skuteczności (2/8). Jest to jego najniższy dorobek w karierze. Wyłączenie tych dwóch graczy okazało się kluczem do sukcesu. Wygrana z Budotexem 50:41 jest bardzo ważnym zwycięstwem. Możemy spokojnie myśleć o fazie play-off nawet w perspektywie dwóch pozostałych spotkań z outsiderami grupy.

FOTO: Marcin Lulek (tu blokowany) w meczu z WROGEO również nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

WroGeo - PB Budotex 50:41 (26:17)

WroGeo: Gruba 24(2), Jakubowski 10, Huczak 8, Osada 8, Paprocki 0, Rutski 0, Kosowski 0
PB Budotex: Jacaszek 16(2), Muszyński 9(3), Brust 6, Pryjma 4, Malinowski 4, Sierka 2, Lulek 0

 
1 , 2 , 3