niedziela, 23 stycznia 2011
WroGeo gone fishing

Powtórzyliśmy osiągnięcie z poprzedniego (debiutanckiego) sezonu w 2. lidze Wronba. Żegnamy się z rozgrywkami 32. sezonu na szczeblu 1/4 finału. Silniejsza po raz drugi okazała się drużyna Goliszek Podłogi. Do spotkania zmuszeni byliśmy przystąpić bez trenera, a zarazem najlepszego strzelca, Piotra Huczaka. Strata okazała się znacząca - odbiła się ona przede wszystkim na grze ofensywnej. Warunki obronne postawione rywalom były dobre, pozwoliliśmy im na zdobycz zaledwie 43-punktową. Sami raziliśmy nieskutecznością (11/53 z gry, w tym 0/11 za 3 pkt) i to okazało się kluczowym elementem, który zadecydował o porażce. Goliszek Podłogi awansował do półfinału rozgrywek, a my możemy spokojnie skorzystać z przerwy międzysezonowej udając się, jak to jest w zwyczaju drużyn NBA, "na ryby" ... ;)

Goliszek Podłogi - WroGeo 43:31 (24:18)

Goliszek Podłogi: Rosiak 11, Jacyna 9, Kmiecik Kamil 7(1), Szydłowski 7(1), Pilarczyk 5, Kmiecik Łukasz 2, Szyszka 2
WroGeo: Jakubowski 9, Osada Grzegorz 8, Osada Jarosław 6, Mach 6, Sobota 2, Tuła 0, Rutski 0, Kosowski 0, Szcześniak 0

sobota, 15 stycznia 2011
Sezon zasadniczy na plus (54:51)

Zwycięstwem 54:51 nad drużyną Eylert Legnica na koniec sezonu zasadniczego potwierdziliśmy 4. miejsce w tabeli. Mecz, od którego wyniku praktycznie nic nie zależało, odbył się w w luźnej atmosferze. Rywale długi czas utrzymywali się w grze, często nawet prowadząc kilkupunktowo. Motywacja w IV kwarcie pozwoliła nam "odjechać" na 8 oczek (53:45) i spokojnie doprowadzić wynik do końca. Spotkanie pozwoliło Piotrowi Huczakowi tym razem pozostać całkowicie w roli trenera, nie pojawiając się na parkiecie w grze. Znakomicie w walce podkoszowej zastąpił go Jarosław Osada. Wprowadził się już do drużyny, co odzwierciedlają dzisiejsze statystyki: 15 zbiórek (6/9), 9 punktów i 7 przechwytów! Najlepiej punktującym zawodnikiem okazał się Bartosz Jakubowski, dla którego 13 pkt to "career high" w 2. lidze Wronba. Piłką często dzielił się Grzegorz Osada - dzięki jego 7 asystom wielu naszych zawodników miało ułatwione zadanie umieszczenia piłki w koszu. W najbliższą sobotę - 22.01 staniemy do walki w fazie play-off z dobrze znanym rywalem, zespołem Goliszek Podłogi.

FOTO: Zasięg ramion i skoczność graczy Eylert Legnica nie wystarczyły aby powstrzymać szalejącego na tablicach Jarosława Osadę (15 zb).

WroGeo - Eylert Legnica 54:51 (25:26)

WroGeo: Jakubowski 13, Osada J. 9, Mach 7, Szcześniak 6, Sobota 5, Osada G. 4, Rutski 3(1), Kosowski 3, Paprocki 2, Tuła 2

Eylert: Nadybski 16, Wanot 10, Długołęcki M. 8, Muraszko 6(2), Długołęcki G. 4, Korczyński 4, Marcoń 3(1), Terlecki 0

poniedziałek, 10 stycznia 2011
Porażka, która nie boli ?

Bardzo gościnni jesteśmy dla drużyn przyjezdnych spoza Wrocławia. Z dotychczasowych 6 porażek doznanych na szczeblu 2. ligi Wronba, 5 miało miejsce z rywalami spoza stolicy Dolnego Śląska. Patent na WroGeo do tej pory miały dwukrotnie zespoły ze Żmigrodu i Trzebnicy, a od ubiegłego weekendu także ekipa z Oleśnicy. Sobotni mecz miał wysoką stawkę. Zwycięzca zagwarantował sobie 3. miejsce w grupie C. Przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego już wiadomo jak będzie wyglądał zestaw par play-off. B.C. Trzebnica (2. miejsce) zagra z Baczo K Oleśnica (3), a szansę rewanżu na liderze tabeli, zespole Goliszka (1) będzie miała nasza drużyna, która zajmie 4. pozycję. Korzystny bilans meczów z IBC Frigo i Genem, którzy nie mają szans na prześcignięcie nas w tabeli, pozwala nam na komfort psychiczny przed ostatnim spotkaniem z Eylert Legnica.

Na wyróżnienie zasługuje niesamowity Piotr Huczak, który wściekle walczył na tablicach, zbierając znad głów bezradnych rywali 11 piłek. 14 zdobytych punktów pozwala mu szczycić się drugim w tym sezonie double-double, a to zapewne dopiero przystawka przed właściwą częścią sezonu - fazą play-off.  (;-))

FOTO: Gracze Baczo K Oleśnica drugi raz w ciągu kilku miesięcy odbierali pomeczowe gratulacje od Bartosza Paprockiego. Tu celebrują zdobycie złotych medali 3. ligi w 31. edycji rozgrywek (czerwiec 2010), w ubiegła sobotę wykazali wyższość nad WroGeo.

Baczo K Oleśnica - WroGeo 49:35 (24:19)

Baczo K Oleśnica: Rytkowski 14, Woźny 12(1), Potycz 10, Jaworski 8, Turczyn 3, Stępień 2, Osuch 0
WroGeo: Huczak 14, Osada 6, Tuła 4, Jakubowski 4, Szcześniak 4, Mach 3, Osada 0, Sobota 0, Rutski 0, Kosowski 0

środa, 22 grudnia 2010
Goliszek za mocny

W miniony weekend przyszło nam zmierzyć się z liderem grupy C 2. ligi - zespołem Goliszek Podłogi. Przed meczem, przy odpowiednio wysokim zwycięstwie, mieliśmy teoretycznie szanse wywalczyć pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Zmotywowany i podrażniony ubiegłosezonową porażką z WroGeo zespół Goliszka pokazał, kto w obecnych rozgrywkach rozdaje karty. Równorzędna walka trwała niemal do końca meczu. 12-punktowa porażka 45:57 zamazuje nieco obraz spotkania. Tym zwycięstwem rywale umocnili się na czele tabeli. Co ciekawe - po rozegraniu 5 z 7 meczów grupowych nasz zespół już zapewnił sobie nie tylko utrzymanie w 2. lidze, ale praktycznie także udział w fazie play-off. Pozostałe 2 spotkania w zasadzie zadecydują z którego miejsca przystąpimy do batalii o 1. ligę.

FOTO: Obrona Rafała Szydłowskiego (w białej koszulce) i jego kolegów okazała się dla nas za mocna.

Goliszek Podłogi - WroGeo 57:45 (24:19)

Goliszek Podłogi: Kmiecik 18(2), Szałobryt 17, Rosiak 12, Pilarczyk 4, Jacyna 4, Szyszka 2, Szydłowski 0
WroGeo: Huczak 14, Osada 9, Szcześniak 7(1), Jakubowski 6, Sobota 6, Rutski 3(1), Mach 0

czwartek, 09 grudnia 2010
Mikołaj Mach w top 3 kolejki

"Pod trójką center WroGeo, Mikołaj Mach, potężnym blokiem uniemożliwia rywalom zdobycie punktów". Ręce same składają się do oklasków.

 
1 , 2 , 3 , 4