niedziela, 02 czerwca 2013
Zwycięskie zakończenie sezonu (59:49 vs Turbo Krzyki)

FOTO: Krzysztof Kosowski (#20), Mikołaj Mach (#0), Grzegorz Osada (#1), Jarosław Osada (#91), Tomasz Domino (#3), Bartosz Brudnoch (#6), Przemysław Pawlak (#28), Bartosz Paprocki

wietna dyspozycja w trzeciej (17:7) i czwartej kwarcie (20:15) pozwoliła WroGeo sięgnąć po zwycięstwo w starciu z Turbo Krzykami. Udane zawody rozegrali Jarosław Osada (12 pkt, 14 zb), Tomasz Domino (17 pkt) i Grzegorz Osada, który do 17 punktów dołożył 7 asyst. Zawodnicy Turbo Krzyków tradycyjnie losy spotkania próbowali rozstrzygnąć rzutami z dystansu. Z 22 prób tylko 5 okazało się celnych, co w dużej mierze przesądziło o ich porażce." /wronba.pl/

Sezon kończymy z bilansem zwycięstw 3-4. Szanse na awans do play-off pozostają matematyczne, bowiem o pozycji końcowej w tabeli zadecydują "małe" punkty, które wyżej stawiają rywali.

Wrogeo - Turbo Krzyki 59:49

Wrogeo: Domino 17, Osada G. 17, Osada J. 12, Pawlak 6, Mach 5, Brudnoch 2, Kosowski 0
Turbo Krzyki: Lulek 17(3), Maciejczak 10(2), Błażejak 8, Zadrożny 5, Szymanowski 4, Orłowski 3, Brust 2

poniedziałek, 27 maja 2013
Ponownie decyduje końcówka (61:68)

Trzeci raz w tym sezonie ostatnie minuty meczu, gdzie wynik oscylował w okolicach remisu zostały rozstrzygnięte na korzyść rywali. Fallimagni "ukradli" show Jarkowi Osadzie. Gdyby nie przegrana Wrogeo należałoby bez wątpienia uznać starszego z braci za ojca sukcesu. Niewiarygodne double-double w postaci 26 punktów i 21 zbiórek nie wystarczyło jednak do odniesienia zwycięstwa. Po III kwartach, podobnie jak tydzień temu wynik był nierozstrzygnięty - 44:44. Ostatnia odsłona meczu to ciągła wymiana punkt za punkt. Ostatecznie dotychczasowy lider grupy umocnił się na tej pozycji.

Fallimagni - WroGeo 68:61

Fallimagni: Więcek 16, Piechota 13, Stempień 12(1), Karolak 11, Ograbek 9, Krasnodębski 5, Leski 2, Barski 0
WroGeo: Osada J. 26, Domino 18(2), Osada G. 9(1), Pawlak 6, Brudnoch 2, Kosowski 0

poniedziałek, 20 maja 2013
Ucieczka spod topora (60:50 z profilsport.pl)

To był mecz o wielką stawkę. W bieżących rozgrywkach szybko wyczerpało się miejsce na porażki. Zwłaszcza w meczach, w których trwa bezpośrednia rywalizacja o pozycję w tabeli. Profilsport.pl był zespołem zajmującym ostatnie miejsce w grupie po 4 rozegranych meczach. Przegrana znacznie skomplikowałaby szanse Wrogeo na zakończenie 37. sezonu powyżej strefy spadkowej. Po 3 kwartach na tablicy wyników widniał remis 40:40. Ostatnie 12 minut zdecydowało o tym, kto "bierze wszystko" sobotniego popołudnia. Złudzeń nie pozostawił Grzegorz Osada. Jego 26 punktów zdobyte na dobrej skuteczności rozwiało marzenia rywali o odniesieniu pierwszej wygranej. Wynik końcowy 60:50 dla Wrogeo. Pozostały 2 mecze grupowe oraz walka o to, aby wspiąć się w tabeli jak najwyżej.

profilsport.pl - WroGeo 50:60

profilsport.pl: Baranowski J. 14(1), Korczyński M. 9(2), Froch 8, Korczyński T. 8(2), Baranowski K. 6(2), Dąbrowski 3, Nawrocki 2, Wolny 0.

Wrogeo: Osada G. 26(2), Domino 11, Osada J. 9, Mach 8, Brudnoch 3, Pawlak 3, Kosowski 0, Dziubka 0.

wtorek, 14 maja 2013
Quo Vadis Wrogeo?

Robi się gorąco! Bilans 1-3 to zupełnie odwrotna sytuacja niż spodziewali się sympatycy Wrogeo. Po niefortunnej porażce z Powerman Sport przyszła kolej na równie gorzką pigułkę do przełknięcia - przegraną z Run and Gun. Okoliczności są bardzo podobne, mecz rozstrzygnął jeden celny rzut do kosza. Tym razem równo z końcową syreną do kosza trafili rywale. Pozostały 3 mecze do końca sezonu zasadniczego. Zwycięstwa potrzebne są nam jak rybom woda, a ssakom tlen. Każda kolejna porażka sprawi, że uśmiech zniknie z twarzy nawet najzagorzalszych fanów Wrogeo. Wtedy zacznie się walka o przetrwanie na poziomie 2.ligi Wronba...

WroGeo - Run and Gun 58:60

WroGeo: Domino 16(1), Osada G. 14(1), Pawlak 12, Osada J. 7, Brudnoch 5, Mach 4, Kosowski 0

Run and Gun: Zuber 21(3), Błaszczyk 13, Nowak 8, Pepliński 8, Popiel 4, Tabinowski 4, Stanek 2, Kotarski 0, Polewiak 0

wtorek, 23 kwietnia 2013
Powerman zwycięża rzutem na taśmę (39:40)

Powerman Sport pokazał ogromną wolę walki. Mimo szybkiego i wysokiego prowadzenia Wrogeo 16:4 gracze Powermana nie złożyli broni. W trybach Wrogeo coś się zacięło, a rywale powoli zaczęli odrabiać straty. W naszym wykonaniu dobra gra cieszyła oczy kibiców jedynie w I kwarcie. Pozostałe części meczu należy zapomnieć, oczywiście po wcześniejszym wyciągnięciu wniosków. Przysłowiowego "gwoździa" wbił 15 sekund przed końcem Michał Jahn, który celnym rzutem za 3 pkt dał pierwsze i jedyne prowadzenie Powermana w tym meczu.

Powerman Sport - WroGeo 40:39 (16:22)

Powerman Sport: Jahn 14(2), Milejski 6, Janusik 6, Ekiert 5(1), Staniów 3, Wątroba 2, Zielski 2, Dobies 2, Sankowski 0, Forajta 0
WroGeo: Osada Grzegorz 15, Brudnoch 7, Pawlak 6, Osada Jarosław 5, Mach 4, Kosowski 2, Ryłko 0