niedziela, 06 stycznia 2013
Koniec sezonu w 1. lidze

"WroGeo zakończyli rozgrywki z siedmioma porażkami. W ostatnim spotkaniu nie sprostali silnemu Samprausowi. W tym meczu festiwal strzelecki urządzili sobie Miłosz Olejniczak i Paweł Kuciemba. Ten pierwszy zdobył 26 punktów i 5 asyst, a drugiemu przypadły dwa oczka mniej. Dzielnie wspomógł ich z ławki rezerwowych Piotr Kuczyński (10 pkt, 11 zb). Mecz zakończył się wysoką wygraną spadkowicza z SuperWRONBA (87:43)." /wronba.pl/

"W nieco uszczuplonych składach na pierwszoligowe starcie pojawili się WroGeo i Sampraus. Wicemistrzowie 2.ligi pogodzeni ze spadkiem musieli radzić sobie bez zawieszonego Jarosława Osady, czy dobrze spisującego się Wojciecha Kurka. W szeregach spadkowicza z SuperWRONBA nie pojawił się center Patryk Dębowicz. Spotkanie od samego początku odzwierciedlało różnicę, która dzieliła w tabeli oba zespoły. Sampraus wysoko wygrał pierwszą kwartę (24:5), rozwiewając nadzieję WroGeo na pozytywne zakończenie tego meczu. Pierwsze skrzypce grali Miłosz Olejniczak (26 pkt , 5 ast) oraz Paweł Kuciemba (24 pkt, 5 ast). W kolejnych odsłonach WroGeo poprawili skuteczność, co pozwoliło im w końcowym rozrachunku zdobyć w sumie ponad czterdzieści punktów. Utytułowany rywal uzbierał ich dwa razy więcej, ostatecznie wygrywając 87:43." /wronba.pl/

Sampraus - WroGeo 87:43 (46:21)

Sampraus: Olejniczak 26, Kuciemba 24(2), Barea 13, Kuczyński 10, Bora 7, Pieniążczak 7(1)

Wrogeo: Domino 14(2), Osada G. 12, Pawlak 10, Jakubowski 5, Kosowski 2

poniedziałek, 24 grudnia 2012
N.B.K. ponownie lepsze od WroGeo

"Przed starciem z N.B.K. zmotywowani do wygranej byli koszykarze WroGeo. Chcieli zrewanżować się rywalom za przegrany poprzedni finał 2.ligi oraz przełamać fatalną serię porażek, którą zapoczątkował wspomniany mecz. Pierwsza kwarta potwierdziła, że słaba dyspozycja WroGeo to nie przypadek. Podopieczni Bartosza Paprockiego byli tłem dla dobrze grających rywali. Popełniali sporo niewymuszonych błędów oraz pudłowali z dogodnych pozycji. Ich niefrasobliwość wykorzystywali zawodnicy drużyny przeciwnej. Kolejny raz koncertowe zawody rozegrał Piotr Warawko. Z 18 oczkami był najlepszym strzelcem swojej ekipy, dokładając do tego 10 zbiórek. Ponadto wykorzystał wszystkie dziesięć prób z linii rzutów wolnych. Jego śladem poszli Michał Zygadło oraz Michał Mikołajko, zdobywając po 14 punktów. N.B.K. wypracowali sobie ponad dziesięciopunktową zaliczkę, którą utrzymali do końca meczu. Tą wygraną N.B.K. zapewnili sobie miejsce w pierwszej trójce 1.ligi. WroGeo szansę na zakończenie sezonu zwycięstwem będą mieli w starciu z Samprausem." /wronba.pl/

N.B.K. - WroGeo 65:53 (39:21)

N.B.K.: Warawko 18, Mikołajko 14, Zygadło 14(1), Kuryłek 9, Wawrzyniak 8, Zięba 2, Szablicki 0, Bielan 0
WroGeo: Domino 21(1), Osada Grzegorz 15, Mach 11, Kosowski 3(1), Kurek 2, Pawlak 1, Osada Jarosław 0, Jakubowski 0

środa, 12 grudnia 2012
Dobry mecz z R.Eldo&Rado

"WroGeo w dalszym ciągu bez zwycięstwa. Wicemistrzowie 2.ligi przegrali piąty mecz w sezonie. W starciu z R. Eldo & Rado nie potrafili znaleźć sposobu na Piotra Białoruckiego (19 pkt), czy centra Maxa Otrębe (13 pkt, 8 zbiórek). Z minuty na minutę rosła przewaga R. Eldo & Rado. WroGeo stać było jedynie na zremisowanie czwartej kwarty 14:14. Spotkanie zakończyło się wygraną R. Eldo & Rado 67:49." /wronba.pl/

To opinia z Wronba.pl - my jednak jesteśmy zadowoleni z naszej postawy w tym meczu. Zagraliśmy dobre spotkanie z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem (wcześniej SuperWronba).

R. Eldo & Rado - WroGeo 67:49

R. Eldo & Rado: Białorucki 19(5), Kinal 14, Otręba 13, Pośpiech 7, Karabiniewicz 6, Rogoziński 5(1), Gawlik 3
WroGeo: Domino 16, Osada 14(2), Mach 9, Pawlak 8, Kosowski 2, Ryłko 0

niedziela, 25 listopada 2012
Strefa spadkowa na półmetku rozgrywek

Zimny prysznic na nasze głowy wylali jak do tej pory gracze aż czterech drużyn, z którymi zmierzyliśmy się w bieżącym sezonie. Niezależnie od stylu gry - po bardzo dobrym meczu, jak z Centrum-Naczep.com lub po słabszych (pozostałe trzy spotkania) - z boiska schodziliśmy pokonani. Po 4 z 7 meczów grupowych zajmujemy ostatnie miejsce.

Centrum-Naczep.com - WroGeo 57:49 (24:19)

Centrum-Naczep.com: Danielewicz 17, Bobko 15, Hasik 9, Chudzyński 7(1), Malinowski 5(1), Szmigiel 4, Gruszka 0, Grzelka 0, Fedeczko 0, Zabłocki 0
WroGeo: Osada 13(1), Ryłko 10, Osada 8, Domino 8, Kurek 8, Mach 2, Jakubowski 0, Kosowski 0, Pawlak 0

PB Budotex - WroGeo 51:37 (27:16)

PB Budotex: Puzio 14(1), Pełka 9(1), Sasin 9(3), Lipczyński 7, Jurecki 6, Kwolek 2, Sierka 2, Cycak 2, Mikita 0
WroGeo: Osada Grzegorz 10, Osada Jarosław 7, Kurek 6, Ryłko 6, Domino 4, Mach 4, Kosowski 0, Pawlak 0

Łże Elity - WroGeo 49:33 (25:22)

Łże Elity: Barcewicz 16, Przystał 11, Drobiński Krzysztof 8, Witkowski 6(2), Zakrzewski 6(2), Szymura 2, Wajerowski 0, Drobiński Michał 0
WroGeo: Domino 8, Pawlak 8, Osada 6, Mach 4, Ryłko 4, Kosowski 3, Kurek 0

niedziela, 21 października 2012
1. liga wystartowała

Po 2,5 roku gry w 2. lidze udało się awansować wyżej. Zmagania w 1. lidze stoją na dużo wyższym poziomie, zatem skład zespołu należało wzmocnić przed nowym sezonem. Zagrają z nami: Przemysław Pawlak oraz Wojciech Kurek (dołączył z 1.-ligowej drużyny Warriors). Plany na początek skromne - utrzymanie. Każdy wynik ponad to osiągnięcie będzie sukcesem.

W 36. edycji rozgrywek staniemy do rywalizacji z zespołami:
Sampraus, Łże Elity (dwaj spadkowicze z SuperWronba), R.Eldo&Rado, Centrum-Naczep.com, PB Budotex, Golden Play Group oraz N.B.K..

Debiut w 1. lidze okazał się zimnym prysznicem. Jak relacjonuje wronba.pl:

"Nowo powstała drużyna Golden Play Group, rozpoczęła rozgrywki od wygranej nad WroGeo. Kluczowa okazała się druga i czwarta kwarta, w których Golden Play Group zdobyli o 19 oczek więcej niż rywale. Dobrą zmianę dał Przemysław Kozikowski, zdobywając 13 oczek i zbierając 3 piłki. Zawodnicy WroGeo wyraźnie przegrali walkę na tablicach. Zebrali 15 piłek przy 28 rywali. Mecz zakończył się wynikiem 52:41." /wronba.pl/

Golden Play Group - WroGeo 52:41 (29:22)

Golden Play Group: Kozikowski 13(3), Trela 12, Nikitiuk 11(1), Twardowski 10, Kas 3, Karczewski 3, Działowski 0, Jakubiak 0
WroGeo: Domino 10, Osada Grzegorz 9, Osada Jarosław 6, Kurek 6, Pawlak 6, Jakubowski 2, Mach 2, Kosowski 0