sobota, 07 listopada 2015
42. edycja WRONBA

Znowu zmiany! Marcin Fąfara i Łukasz Rudnik zostali sprzedani - Marcin podpisał kontrakt w KKS Siechnice, gdzie (nie)gra w 3. lidze PZKosz. Łukasz obrał kierunek zagraniczny. Gorące lato transferowe przyniosło 2 prawdziwe bomby transferowe, a są to: Kszysztof Stangenberg i Grzegorz Frania. Obaj eks-zawodnicy DiTRojt Flinstons są znakomitym wzmocnieniem ofensywnym oraz w walce na tablicach. W nowym sezonie zadebiutował również prawdziwy waleczny diament - "The Greek-Freak" Michalis Charalambidis.

FOTO: Bartosz Jakubowski (#6), Bartosz Paprocki (#45), Grzegorz Frania (#0), Bartosz Solnica (#91), Rafał Skibicki (#34), Paweł Rutski (#7), Krzysztof Stangenberg (#28), Michalis Charalambidis (#1), Łukasz Grzyb (#11).

środa, 08 lipca 2015
Zabrakło sił, Tel Raf lepszy w końcówce

14234-tel_raf-wrogeo.pl-47_38 Pojedynek fazy play-off ze znanymi nam rywalami z Tel Raf był zacięty i wyrównany przez prawie całe spotkanie. Grając bardzo wąskim składem, czyli jak w całej drugiej części sezonu, tym razem w sześciu dotrzymywaliśmy kroku przeciwnikom. Co więcej, po trzech kwartach meczu prowadziliśmy 4-ma punktami 29:25. W ostatniej odsłonie zawodnicy Tel Raf przejęli kontrolę nad meczem. Nie byliśmy w stanie dotrzymać im kroku kondycyjnie i zmęczenie wzięło górę. Ostatnia odsłona zakończyła się wynikiem 9:23 dla rywali i to oni awansowali do kolejnej rundy post season.

Nie spuszczamy jednak głów. Jesteśmy zadowoleni i dumni z finiszu rozgrywek, gdzie odwróciliśmy passę porażek, grając w osłabionym składzie.

Na uwagę zasługują indywidualne dokonania naszych graczy w ostatnim spotkaniu sezonu:

- 7 bloków drużyny Wrogeo.pl (rekord w historii drużyny!)

- 4 bloki Rafała Skibickiego w zaledwie 16 minut!

- 7 asyst Pawła Rutskiego

- 5 przechwytów Bartosza Paprockiego

Wracamy w kolejnym sezonie po wakacjach!

Tel Raf -  Wrogeo.pl 47:38

Tel Raf: Sł‚apa 14(1), Kubicz 11(1), Poznański 8, Kusibab 8, Kowalski 4, Zdrojewski 2, Madziarski 0
Wrogeo.pl: Solnica 9(1), Jakubowski 8, Fą…fara 7(1), Rutski 5(1), Skibicki 5, Paprocki 4

niedziela, 14 czerwca 2015
sobota, 13 czerwca 2015
We are back!

  W nie najlepszych nastrojach czekaliśmy na czerwcowe, kluczowe dla naszej sytuacji mecze. Po kilku porażkach z rzędu, nasza pozycja wyjściowa nie była komfortowa– niby wszystko dalej zależało od nas, ale w ciągu kilku dni doszło do kilku zawirowań w składzie, co spowodowało, że przed ostatnimi meczami fazy zasadniczej czuć było napięcie. W bogatej historii Wrogeo.pl dawno nie było sytuacji, w której kibice musieli bać się o playoffy – niepokój potęgowały kontuzje oraz transfery, które zaskoczyły nas w kulminacyjnym momencie rozgrywek.

  Pozyskany przed pucharowym meczem z architektami Łukasz Rzeźnicki, po rozegraniu jednego spotkania doznał kontuzji ręki – gips skutecznie uniemożliwił mu kontynuowanie sezonu. Nie mogliśmy liczyć także na „nieobliczalnego wojownika” Łukasza Rudnika, który wyjechał na testy do Ajaxu Amsterdam. Holendrzy postawili twarde warunki, których nie udało się nam przebić i od nowego sezonu Ł.R. będzie reprezentował klub tamtejszej Eredivisie. Łukasz zdążył już udzielić pierwszego wywiadu w lokalnej prasie:

„Dziękuję chłopakom z drużyny za wspólne lata batalii o 2 ligę – liczę, że w tym sezonie uda im się osiągnąć sukces. Ajax bardzo o mnie walczył, postanowiłem sprawdzić się na holenderskich parkietach, ale Wrogeo zawsze pozostanie dla mnie numerem 1 – liczę, że wkrótce będę mógł wrócić do zespołu, miejmy nadzieję, że już do drugoligowca”

Wrogeo.pl - Elektrotim 02.06.2015

  Elektrotim zjawił się na meczu w 28 osób – dochodzą słuchy, że niektórzy masażyści musieli oglądać spotkanie na małym ekranie w szatni, ponieważ nie zmieścili się na ławce rezerwowych. My dysponowaliśmy 7dmioma strzelbami – na hali pojawił się dawno niewidziany Łukasz Grzyb, czym wzbudził wśród sympatyków klubu niemałe poruszenie.

  Początek spotkania zapowiadał ciężkie warunki – w ekipie gości rzadko który zawodnik miał poniżej 190 cm wzrostu, a Tomasz Tokarek oraz Jacek Bąk to uznane nazwiska, doskonale znane społeczności kibiców Wronba. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 11:10, co odzwierciedlało wydarzenia na parkiecie. W drugiej kwarcie chcieliśmy narzucić swój styl gry, co poniekąd się udało – nasza przewaga powoli zarysowała się, a to pozwoliło nam zejść na przerwę z niewielkim prowadzeniem. Dobre wejście w drugą część meczu dało piorunujący efekt  - prowadzeni przez kapitana B. Paprockiego odskoczyliśmy od rywali nawet na 12 punktów i wydawało się, że nic nie można nas już zaskoczyć. Niestety Elektrotim stać było na odrodzenie, a pościg, w który się wdali, przyniósł rezultat w postaci 10 punktów z rzędu, na które zupełnie nie odpowiedzieliśmy. Ostatnia odsłona to gra punkt za punkt, ale ostatecznie przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 45:41

  W końcu udało nam się zwyciężyć w meczu na styku, bo ostatnio takie spotkania nam uciekały. W związku z kontuzją Rafała Skibickiego, więcej minut niż dotychczas otrzymał Fąfi, który – w myśl zasady „to jest moje 5 minut”  - wykorzystał swoich 37 i długo był liderem Wrogeo. Punktowaliśmy równo, każdy dołożyć swoją cegiełkę do zwycięstwa, a obserwatorzy z uznaniem podkreślali skuteczność całej ekipy Wrogeo.pl w rzutach "o szybkę" (13/13).

Elektrotim - Wrogeo.pl 41:45 --------> klik

Elektrotim: Tokarek 14(1), Haładziński 5, Kępka 4, Nowak Adam 2, Strzelecki 2, Bąk 8(2), Lejkowski 6, Boczar 0, Janiszek 0, Słomiany 0

Wrogeo.pl: Jakubowski 6, Paprocki 2, Solnica 9, Rutski 12(2), Fąfara 12, Grzyb 2, Skibicki 2

 

Wrogeo.pl - Rozrewolwerowani 08.06.2015

  W pamięci dalej mieliśmy mecz z poprzedniego sezonu, kiedy to „gnaty” nie okazały nam litości i gładko powieźli się na nas 36:50. Zwycięstwem z Elektrotimem zapewniliśmy sobie dość komfortową sytuację – aby wejść do rozgrywek pucharowych mogliśmy z Rozrewolwerowanymi przegrać nawet 5 punktami. Takiego scenariusza nikt jednak nie zakładał, chcieliśmy wygrać i wywalczyć 4 miejsce w grupie. Nasz plan był prosty – ograniczyć poczynania ich kluczowego gracza Krzysztofa Niznera i pilnować Adama Galewskiego, którego bez zawahania można nazwać weteranem.

  Słabo weszliśmy w mecz, zaś rywale co chwilę trafiali z łatwych, ale też trudniejszych pozycji. W 1 kwarcie naszą grę ponownie oparliśmy na Marcinie Fąfarze, który w pojedynkę trzymał nas przy życiu. Wzięliśmy czas, zrobiliśmy małe korekty w obronie i od razu wyglądaliśmy lepiej. Kolejny raz w tym sezonie musieliśmy sobie jednak poradzić w 5 osób, co miało przełożenie na naszą grę – niektórzy koszykarze łapali się w przerwach za kolana, niczym Sebastian Mila w meczu Sevilla – Ślask Wrocław z 22.08.2013. Nie ukrywajmy – chodziliśmy, co przeciwnicy bezlitośnie wykorzystywali, w pewnym momencie prowadząc aż 10cioma punktami. Wróciliśmy jednak do gry i po wyrównanej końcówce wyrwaliśmy 2 punkty, dokonując aktualizacji listy „Most Wanted”.

  Przeciwnikom nie pomogła dobra postawa zza linii 6.75m (7/21) ani przyzwoita skuteczność rzutów za 2 punkty (45%) Podkreślić należy postawę M. Fąfary (20pkt) oraz B. Jakubowskiego, któremu do double-double zabrakło 2 zbiórek (10 pkt 8 zb). Dla lubianego Bidżeja była to także mała okazja do świętowania – w meczu z „gnatami” zdobył swój 1000 punkt w karierze, na stałe wpisując się do historii ligi oraz legend Wrogeo.pl

Fragmenty spotkania można obejrzeć na kanale wronba.tv-----> http://wronba.pl/artykul/index/id/2483

Rozrewolwerowani - Wrogeo.pl 52:54 ----------> klik

Rozrewolwerowani: Galewski 14(2), Uchański 10(3), Rak 6, Nizner 15(1), Prałat 5(1), Olszak 2, Wójcicki 0

Wrogeo.pl: Jakubowski 10, Paprocki 5, Solnica 10(1), Rutski 9(1), Fąfara 20

 

Playoffs time!

  W rankingu drużyn 3 ligi zajęliśmy 26 miejsce, a los przydzielił nam zawodników Tel Rafu, których kiedyś udało nam się już pokonać (04.01.2014 45:26). Na zwycięzcę tego spotkania czeka już ekipa 4Fun, która – nie ukrywajmy – na pewno wolałaby się spotkać z nami i wziąć rewanż na horror, który miał miejsce przed dwoma sezonami, w ćwierćfinale 3 ligi. Może się także okazać, że w tym sezonie będziemy mogli dokonać jeszcze jednej aktualizacji listy „Most Wanted”. Ale po kolei – najpierw Tel Raf.

Sobota 13.06.2015 godzina 15:30 hala IX LO przy ul. Piotra Skargi

ZAPRASZAMY!!!!!

środa, 20 maja 2015
Architekci wciąż nieuchwytni, pieczętują czarną serię Wrogeo.pl

 Członkowie Fan Klubu Wrogeo.pl zaczęli wyrażać głębokie zaniepokojenie ostatnimi wynikami notowanymi przez ich ukochaną drużynę. Rezultaty meczów przekładają się bezpośrednio na frekwencję na trybunach, które zaczęły świecić pustkami! Nawet posiadacze karnetów stracili cierpliwość, gdy zmuszeni byli oglądać serię porażek w naszym wykonaniu. Czas na odpowiednią reakcję na boisku w postaci zwycięstw. W przeciwnym wypadku, w razie dalszego braku wpływów z biletów, odczujemy tę dziurę w budżecie w przyszłym sezonie. Podczas letniej przerwy nie będziemy w stanie skutecznie powalczyć na rynku transferowym z pozostałymi rekinami finansowymi ligi Wronba.

Powodem takiego stanu rzeczy są 3 minione spotkania, w których rywale brutalnie okradli z marzeń o zwycięstwach.

Pierwszy z serii meczów to rywalizacja z zespołem Benefixu, czyli doświadczonego spadkowicza z 2. ligi. Pierwsza połowa okazała się decydująca. Rywale wypracowali tuż przed halftime show blisko 10-punktowe prowadzenie, którego w drugiej połowie nie zdołaliśmy zniwelować, ostatecznie przegrywając 33:44. Sam fakt porażki z uwagi na rangę rywala ogromnym zaskoczeniem nie jest, lecz pozostaje pewien niedosyt.

Benefix -  Wrogeo.pl 43:33
Benefix: Bielawski 17(3), Bartosiak 11, Bielawski 6(1), Szlęzak 5, Tomczyk 2, DÄąbrowski 2, Bielawska 0, Dorada 0
Wrogeo.pl: Rudnik 10(1), Skibicki 7, Jakubowski 6, Fą…fara 4, Rutski 4(1), Paprocki 2, Solnica 0

 

Dlaczego przegraliśmy mecz z Tiradores? Nikt w studiu pomeczowym nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Zaskoczeni bukmacherzy zaczęli nawet podejrzewać, że doszło do ingerencji w wynik osób trzecich. Nic z tego - przyczyn musimy szukać w dyspozycji dnia i... no właśnie, w czym? Obrazu rozpaczy dopełnia statystyka 0/12 3-punktowych rzutów Łukasza Rudnika. To znak, że tego dnia stało się coś niewytłumaczalnego.

Tiradores -  Wrogeo.pl 48:34
Tiradores: Rutkowski 12(1), Majcher 11, Gawerski 10, Wachowski 6(2), Bartoszewicz 5, Filipek 2, Muszył„ski 2
Wrogeo.pl: Rutski 15(4), Rudnik 6, Jakubowski 6, Solnica 5(1), Fą…fara 2, Paprocki 0

 

Skuteczność rzutów za 3 punkty rodem z NBA całej drużyny Wrogeo.pl (43% - 6/14) nie wystarczyła do udanego rewanżu na Architektach od Chamielca. Ogólne wrażenie i gra w tym meczu była bez wątpienia lepsza niż w pierwszym spotkaniu grupowym. Przed pojedynkiem miała miejsce dosyć znacząca roszada w naszym składzie. Nastąpiła wymiana "Łukaszów", gdzie dotychczasowego snajpera - Rudnika zastąpił nowy (stary wyjadacz parkietów Wronba) - Rzeźnicki. W debiucie w złotych barwach Wrogeo.pl zanotował 14 pkt i 10 zb, lecz pomimo tego musimy uznać wyższość rywali. Tym razem było bliżej, jednak wciąż za daleko...

Puchar: Wrogeo.pl -  Chamielec Architekci 41:50
Chamielec Architekci: Chamielec 17, Mosoń 13(3), Chabasiń„ski 9, Kuleta 5, Florczyk 2, Kozik 2, Filipowski 2, Milewicz 0, Mą…kosa 0
Wrogeo.pl: Rzeźnicki 14, Rutski 9(2), Paprocki 6(2), Solnica 6(1), Fą…fara 4(1), Jakubowski 2, Skibicki 0

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 29