środa, 18 listopada 2015
Złe miłego początki

 

   Za nami wakacyjna przerwa i prawie 2 miesiące rozgrywek ligowych, które - jak wszystkie poważne ligi na świecie - zaczęły się w październiku. Do tej pory rozegraliśmy trzy potyczki grupowe oraz jeden (niestety ostatni) mecz pucharu ligi WRONBA. Bilans spotkań nie prezentuje się okazale, ponieważ przy jednym zwycięstwie zanotowaliśmy aż 3 porażki, co dalekie jest od oczekiwań zarówno kibiców czy sponsora, jak i nas samych. Podczas przedłużającej się nieaktywności na naszym blogasku, wydarzyło się sporo interesujących wydarzeń, których streszczenie poniżej.

Ruchy transferowe

   Offseason przyniósł poważne zmiany w naszych szeregach. Wcześniej wspominaliśmy już o tym, że nasz zespół opuścił Łukasz Rudnik, a na początku września okazało się, że drugi z Łukaszów – Rzeźnicki - powrócił do swoich korzeni i dołączył do brata w Ekopolinie (SuperWronba). Tym samym po rozegraniu zaledwie jednego meczu w barwach Wrogeo.pl, „Rzeźnik” ruszył na podbój wyższych lig, co nie było dla nas specjalnym zaskoczeniem - Łukasz miał w kontrakcie niewielką sumę odstępnego, która gwarantowała mu wolną rękę w poszukiwaniu klubu, gdyby odzyskał formę z poprzednich lat. W ostatnim momencie okazało się również, że w kolejnym sezonie nie będziemy mogli liczyć na Marcina Fąfarę, który podpisał kontakt z trzecioligową ekipą z Siechnic (PZKOSZ)

    Nieubłaganie zbliżał się początek sezonu, a my dysponowaliśmy zaledwie sześcioosobowym składem, co nie wróżyło sukcesów. Co bardziej łakome kąski transferowe zostały zmiecione z rynku, zanim w ogóle zdążyliśmy się zorientować, a nasz ograniczony budżet nie pozwalał na spektakularne bomby. Na szczęście zarząd miał głowę na karku i w trybie "last minute" udało się pozyskać aż 3 wzmocnienia:

 

Michalis Charalambidis

IMG_1345

Rok urodzenia: 1986

Wzrost: 186 cm

Waga: 88 KG

Pozycja: SG/SF

Numer: 1

 

  Absolutny debiutant na parkietach zawodowo-amatorskich, ale już na początku sezonu pokazał, że ma wielkie serce do gry, a z jego zaangażowaniem można by obdarować niejednego rywala. Chary na starcie otrzymał pseudonim "The Greek-Freak", a w ostatnich spotkaniach imponował zagraniami „up and under” i koszykówką transmisyjną.

 

 

 

 

Krzysztof Stangenberg

17618pb_budotexwrogeo.pl64_351

Rok urodzenia: 1988

Wzrost: 188 cm

Waga: 86 KG

Pozycja: SF/PF

Numer: 28

   Zarząd drużyny Wrogeo.pl już od dawna miał go na celowniku. Na przeszkodzie stały często pieniądze i długoterminowy kontrakt, który „Stanley” miał zapewniony w poprzedniej ekipie DiTRojt Flinstons. Nie jest jednak tajemnicą, że współzałożyciel drużyny Rootski mocno zabiegał o Krzysztofa, którego pamiętał jeszcze z czasów wspólnej gry w primary school – kiedy okazało się, że ekipa z Trzebnicy się rozpadła, szybko udało się nawiązać kontakt i ustalić warunki umowy. Stanley podpisał czteroletni kontakt, więc liczymy, że to inwestycja w daleką przyszłość.

 

Grzegorz Frania

17763pb_budotexwrogeo.pl64_352

Rok urodzenia: 1991

Wzrost: 192 cm

Waga: 92 KG

Pozycja: PF/C

Numer: 0

   Zakupy w Trzebnicy były dla nas niezwykle udane. Z pozoru cichy i nie wychodzący przed szereg GF#0, jest jak do tej pory naszym najlepszym nabytkiem. Przed sezonem jego nazwisko niewiele nam mówiło, ale z pomocą przyszły statystyki, które Grzechu miał imponujące. Średnio 15 pkt i 7 zbiórek na mecz na poziomie II ligi musiało robić wrażenie, toteż nie myśląc długo skorzystaliśmy z kontaktów wspomnianego wyżej Stanleya i zaprosiliśmy Grześka na trening. Pierwsze spotkania pokazały, że była to bardzo dobra decyzja.

 

The Team i terminarz

W 42 rozgrywkach ligi wystąpimy w następującym składzie:

 IMG_13423

górny rząd od lewej:Bartosz Jakubowski (6),Grzegorz Frania (0),Rafał Skibicki (34),Krzysztof Stangenberg (28),Łukasz Grzyb (11)

dolny rząd od lewej: Bartosz Paprocki (C, nr 45), Bartosz Solnica (91), Paweł Rutski (7), Michalis Charalambidis (1)

 

Poniżej terminarz spotkań rundy zasadniczej:

2015-10-12 IX LO ul. Piotra Skargi   Wrogeo.pl - Sto Twarzy Grzybiarzy 

2015-10-18 IX LO ul. Piotra Skargi   Wrogeo.pl - 2Hills Basket II
2015-10-27 IX LO ul. Piotra Skargi   Wrogeo.pl - PB Budotex (PUCHAR)
2015-11-07 IX LO ul. Piotra Skargi   Wrogeo.pl - Napalm


2015-11-21 SP 72 ul. Trwała  Wrogeo.pl - Rakiety Północ
2015-12-05 IX LO ul. Piotra Skargi Wrogeo.pl - Promilki Trzebnica
2015-12-20 IX LO ul. Piotra Skargi Wrogeo.pl - KFV Galaxy
2016-01-04 IX LO ul. Piotra Skargi Wrogeo.pl - Basketball

 

Sezon

   Nie dane nam było na dobre rozpocząć treningów, a regular season jest już w połowie. Aby zameldować się na korzystnym miejscu przed fazą pucharową musimy nadganiać, bo z pierwszych bitew wyszliśmy niestety z bilansem ujemnym. Co prawda mierzyliśmy się na razie raczej z czołówką naszej grupy, a do rozegrania pozostały nam teoretycznie łatwiejsze mecze, natomiast liga nie raz pokazała, że potrafi zaskakiwać, a samo nic się nie wygra. Zanim jednak o kolejnych spotkaniach, poniżej prezentujemy skrót już rezegranych meczów.

 

Sto Twarzy (GRZYB)iarzy 2015-10-12

  Rozgrywki inaugurowaliśmy z nowo stworzoną drużyną Sto Twarzy Grzybiarzy, w której składzie znalazło się jednak kilku znanych nam zawodników, dlatego trudno nazwać ich debiutantami. W kuluarach przed meczem aż huczało od plotek i podtekstów – prasa szeroko rozpisywała się nt. podchodów, jakie władze obydwu drużyn robiły ku sobie w celu pozyskania niektórych zawodników do swojego zespołu. Ostatecznie jednak nic z tego nie wyszło, choć zapytany na konferencji o tę sprawę  Bartosz Paprocki uciął tylko „bez komentarza”, co niejako potwierdza, że coś było na rzeczy.

   Przebieg spotkania to wyrównana gra, z lekką przewagą Grzybiarzy. Dotrzymywaliśmy rywalom tempa, ale ci ciągle byli przed nami, prowadząc kilkoma, a w skrajnym przypadku kilkunastoma punktami. Już pierwszy mecz sezonu pokazał jednak, że trafiliśmy w tym okienku transferowym - naszą grę prowadził pozyskany duet z Trzebnicy, który w całym spotkaniu zdobył dla Wrogeo.pl aż 35 punktów. Dobrze w rozgrywki wszedł także BJ (11pkt), dlatego rywale musieli mocno się postarać, żeby dopisać sobie do tabeli dwa oczka. Mimo tego, że na około 2 minuty przed końcem meczu pierwszy raz udało nam się wyjść na prowadzenie (57:56), nie dowieźliśmy korzystnego wyniku i ostatecznie ulegliśmy 58:61.

    Nie pomogła czwarta kwarta, wygrana przez nasz zespół 23:18, ani solidna postawa ataku. To było trochę za mało na świetnie dysponowanych Grzybiarzy, którzy tego dnia trafili aż 21 rzutów za 2 pkt, przy skuteczności 60%! Marzyliśmy o mocnym rozpoczęciu, skończyło się porażką, ale w przyszłość mogliśmy patrzeć optymistycznie.

 

Wrogeo.pl – Sto Twarzy Grzybiarzy 58:61 -------- > klik

Wrogeo.pl: Jakubowski 11(1), Paprocki 0, Rutski 4(1), Skibicki 8, Stangenberg 20(1), Solnica 0, Frania 15(2), Charalambidis 0, Grzyb 0

Sto Twarzy Grzybiarzy: Kaliński T. 5, Trebenda 7, Hrebieniuk 15, Michalak 18(2), Wachowski 8(2), Gawerski 6, Wojnicki 2

fragmenty meczu relacjonowała wronba.tv -------- > klik

 

2Hills Basket II 2015-10-18

   Kolejną przeszkodą w drodze po awans, była druga drużyna 2 Hills Basketu, z którą mieliśmy okazję mierzyć się w 40 edycji 3 ligi WRONBA. Odnieśliśmy wtedy dość łatwe zwycięstwo i tym razem byliśmy faworytem. Od naszej ostatniej potyczki drużyna Piotra Obuchowicza mocno się osłabiła, nie sprowadzając w miejsce kluczowych graczy żadnych wartościowych następców, tym samym od początku chcieliśmy udowodnić swoją przewagę.

  Jak postanowiliśmy, tak zrobiliśmy. Inauguracyjna kwarta skończyła się wynikiem 20:0, a pierwsze punkty Hillsi zdobyli dopiero w 13 minucie meczu. Byliśmy lepsi w prawie każdym aspekcie gry – wygraliśmy deskę, mieliśmy lepszą skuteczność z gry i 3 razy więcej asyst. Naszą grę ponownie oparliśmy na nowym duecie DTR + BJ, który zdaje się powracać do formy sprzed…… paru miesięcy. Bartek zaimponował kilkoma rzutami  typu  fadeway, którymi czarował kibiców za dawnych czasów – zapytany o tę kwestię Rootski odparł krótko: „dobrze, ale oczekuję od niego więcej”.

   Mecz bez historii, ucieszyły nas 2 punkty dopisane do tabeli, dużo celnych rzutów, przy jednocześnie solidnej obronie. Prawie 40 oczek przewagi po ostatnim gwizdku sędziego, mówi samo za siebie.

2Hills Basket II – Wrogeo.pl 27:66 ------------- > klik

2Hills Basket II: Misiak 0, Maik 11, Podeszwa 9(1), Strzelczyk 3(1), Dubniański 2,  Polak 0, Błażejowski 0, Łyko 2

Wrogeo.pl: Paprocki 1, Jakubowski 14, Rutski 2, Skibicki 5, Stangenberg 17(1), Solnica 5, Frania 16(2), Charalambidis 6

 

Puchar WRONBA PB Budotex 2015-10-27

   Po rozegraniu dwóch spotkań ligowych, przyszedł czas na zmagania pucharowe, do których - podobnie jak w poprzednim sezonie - przystąpiliśmy z chęcią ogrania się na tle wymagających rywali i podjęcia próby awansu do II ligi kuchennymi drzwiami. Skoro marzył nam się rywal atrakcyjny, los postanowił pójść nam na rękę i na "dzień dobry" otrzymaliśmy pierwszoligowca tj. PB Budotex.

   Do meczu przystąpiliśmy bez kompleksów, chociaż widać było czasami zbyt duży respekt dla rywali. Dawaliśmy się siebie wszystko, co jednak nie wystarczyło do tego, aby wygrać chociaż jedną kwartę z doświadczonym przeciwnikiem. Jeszcze do przerwy było „tylko” 17:30, głównie za sprawą nieźle punktującego G. Franii (10 pkt), ale w drugiej odsłonie Budotex odjechał, nie pozostawiając nam żadnych złudzeń. Końcowa porażka prawie 30stoma oczkami nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku, ale bez wątpienia Budotex był silniejszy i w 100% wypełnił przewidywania bukmacherów zdefiniowane przed spotkaniem.

  Dla nas to kolejna cenna lekcja i doświadczenie, które mamy nadzieję będzie procentować w przyszłości. Niemałym zaskoczeniem okazało się to, iż udało nam się wygrać walkę na tablicach, co patrząc na wysokich rywali (Sierka, Trela, Lipczyński) i naszą dotychczasową „skuteczność” w tym zakresie, było sporym sukcesem. Dostrzec można było pozytywne symptomy w naszej postawie, co mamy nadzieję da o osobie znać już wkrótce, w kolejnych spotkaniach.

Wrogeo.pl – PB Budotex 35:64 ------------- > klik

Wrogeo.pl: Jakubowski 7, Paprocki 0, Rutski 1, Skibicki 7, Stangenberg 4, Solnica 4, Frania 10, Charalambidis 2

PB Budotex: Sierka 16, Lipczyński 8(1), Trela 8, Sasin 10(2), Błauciak 14(3), Działowski 8

fragmenty spotkania relacjonowała wronba.tv ---------- > klik

 

Hattrick Napalmu 2015-11-07

  Dziewięć osób w drużynie powinno dawać nadzieję, że przynajmniej siedem z nich zamelduje się na każdym meczu. Tymczasem trzeba było przełknąć gorzką pigułkę – w skutek kilku chorób i spraw pozasportowych, w IX LO stawiliśmy się w 6 osób, w tym nie do końca dysponowany Grzybek (kostka).

  Mecz rozpoczął się pod nasze dyktando, a będąc precyzyjnym - pod dyktando Charego, który zdobył w pierwszej kwarcie 9 punktów. Obie drużyny punktowały jednak równo i na pierwszą przerwę schodziliśmy z wynikiem 16:16. Nasz plan na dalszą część spotkania to zacieśnianie strefy podkoszowej (w skutek braku kluczowych BJ#6 i GF#0) co miało maksymalnie utrudnić rywalom rzuty z „pomalowanego”. Pośrednio się to udawało, bo do przerwy było 23:30, a nas przy życiu otrzymywały rzuty trzypunktowe (6/16 w całym spotkaniu). Druga połowa miała początkowo podobny przebieg do pierwszej, a w wyniku dobrej obrony zniwelowaliśmy straty do zaledwie 3 oczek przed ostatnią kwartą - to było jednak wszystko, na co mogliśmy sobie pozwolić w tym spotkaniu. Napalm zdobył 3 kosze z rzędu w początkowych minutach 4 ćwiartki, na co nie byliśmy w stanie odpowiedzieć, ulegając 40:50.

  W szatni panowała niezręczna cisza, bo mecz przegraliśmy z powodu spraw, na które nie do końca mieliśmy wpływ. Napalm był lepszy, na co złożyły się  przede wszystkim nasze kontuzje i brak siły w końcówce spotkania. Jest to nasza trzecia porażka z tym przeciwnikiem w historii i kolejny raz nie udało się wykreślić ich z listy "Most Wanted" - mamy nadzieję, że okazja do tego będzie jeszcze w tym sezonie.

Napalm – Wrogeo.pl 50:40 -------------- > klik

Napalm: Świstowski D. 0, Świstowski M. 18, Góralski 10, Ejsmund 5(1), Duda, 5(1), Zadygowicz 0, Małek 9(1), Szpaczek 2, Dorożyński 1

Wrogeo.pl: Paprocki 3(1), Rutski 17(4), Skibicki 2, Stangenberg 7, Charalambidis 11(1), Grzyb 0,

fragmenty spotkania relacjonowała wronba.tv ----------- > klik

 

Podsumowanie

Nie weszliśmy w sezon tak, jakbyśmy sobie to wymarzyli, ale zachowujemy zimne głowy - na razie nie ma dramatu, a wiemy, że najważniejsze granie zaczyna się w okolicach stycznia - lutego. Liczymy na szybką poprawę naszego miejsca w tabeli, tym bardziej, że po sporych wzmocnieniach w składzie, mamy ekipę, które niewątpliwe będzie się liczyć w walce o czołowe miejsca w 3 lidze.

Już w najbliższy weekend (w sobotę 21wszego listopada) rozegramy mecz z Rakietami Północ, z którymi nie mierzyliśmy się jeszcze nigdy. Rakiety to ekipa, która ma kilka żądeł, dlatego zapowiada się ekscytująca walka. Zapraszamy wszystkich kibiców do hali Trwała Center o godzinie 20:45!

Nasz profil z FB ---------- > klik

sobota, 07 listopada 2015
42. edycja WRONBA

Znowu zmiany! Marcin Fąfara i Łukasz Rudnik zostali sprzedani - Marcin podpisał kontrakt w KKS Siechnice, gdzie (nie)gra w 3. lidze PZKosz. Łukasz obrał kierunek zagraniczny. Gorące lato transferowe przyniosło 2 prawdziwe bomby transferowe, a są to: Kszysztof Stangenberg i Grzegorz Frania. Obaj eks-zawodnicy DiTRojt Flinstons są znakomitym wzmocnieniem ofensywnym oraz w walce na tablicach. W nowym sezonie zadebiutował również prawdziwy waleczny diament - "The Greek-Freak" Michalis Charalambidis.

FOTO: Bartosz Jakubowski (#6), Bartosz Paprocki (#45), Grzegorz Frania (#0), Bartosz Solnica (#91), Rafał Skibicki (#34), Paweł Rutski (#7), Krzysztof Stangenberg (#28), Michalis Charalambidis (#1), Łukasz Grzyb (#11).

środa, 08 lipca 2015
Zabrakło sił, Tel Raf lepszy w końcówce

14234-tel_raf-wrogeo.pl-47_38 Pojedynek fazy play-off ze znanymi nam rywalami z Tel Raf był zacięty i wyrównany przez prawie całe spotkanie. Grając bardzo wąskim składem, czyli jak w całej drugiej części sezonu, tym razem w sześciu dotrzymywaliśmy kroku przeciwnikom. Co więcej, po trzech kwartach meczu prowadziliśmy 4-ma punktami 29:25. W ostatniej odsłonie zawodnicy Tel Raf przejęli kontrolę nad meczem. Nie byliśmy w stanie dotrzymać im kroku kondycyjnie i zmęczenie wzięło górę. Ostatnia odsłona zakończyła się wynikiem 9:23 dla rywali i to oni awansowali do kolejnej rundy post season.

Nie spuszczamy jednak głów. Jesteśmy zadowoleni i dumni z finiszu rozgrywek, gdzie odwróciliśmy passę porażek, grając w osłabionym składzie.

Na uwagę zasługują indywidualne dokonania naszych graczy w ostatnim spotkaniu sezonu:

- 7 bloków drużyny Wrogeo.pl (rekord w historii drużyny!)

- 4 bloki Rafała Skibickiego w zaledwie 16 minut!

- 7 asyst Pawła Rutskiego

- 5 przechwytów Bartosza Paprockiego

Wracamy w kolejnym sezonie po wakacjach!

Tel Raf -  Wrogeo.pl 47:38

Tel Raf: Sł‚apa 14(1), Kubicz 11(1), Poznański 8, Kusibab 8, Kowalski 4, Zdrojewski 2, Madziarski 0
Wrogeo.pl: Solnica 9(1), Jakubowski 8, Fą…fara 7(1), Rutski 5(1), Skibicki 5, Paprocki 4

niedziela, 14 czerwca 2015
sobota, 13 czerwca 2015
We are back!

  W nie najlepszych nastrojach czekaliśmy na czerwcowe, kluczowe dla naszej sytuacji mecze. Po kilku porażkach z rzędu, nasza pozycja wyjściowa nie była komfortowa– niby wszystko dalej zależało od nas, ale w ciągu kilku dni doszło do kilku zawirowań w składzie, co spowodowało, że przed ostatnimi meczami fazy zasadniczej czuć było napięcie. W bogatej historii Wrogeo.pl dawno nie było sytuacji, w której kibice musieli bać się o playoffy – niepokój potęgowały kontuzje oraz transfery, które zaskoczyły nas w kulminacyjnym momencie rozgrywek.

  Pozyskany przed pucharowym meczem z architektami Łukasz Rzeźnicki, po rozegraniu jednego spotkania doznał kontuzji ręki – gips skutecznie uniemożliwił mu kontynuowanie sezonu. Nie mogliśmy liczyć także na „nieobliczalnego wojownika” Łukasza Rudnika, który wyjechał na testy do Ajaxu Amsterdam. Holendrzy postawili twarde warunki, których nie udało się nam przebić i od nowego sezonu Ł.R. będzie reprezentował klub tamtejszej Eredivisie. Łukasz zdążył już udzielić pierwszego wywiadu w lokalnej prasie:

„Dziękuję chłopakom z drużyny za wspólne lata batalii o 2 ligę – liczę, że w tym sezonie uda im się osiągnąć sukces. Ajax bardzo o mnie walczył, postanowiłem sprawdzić się na holenderskich parkietach, ale Wrogeo zawsze pozostanie dla mnie numerem 1 – liczę, że wkrótce będę mógł wrócić do zespołu, miejmy nadzieję, że już do drugoligowca”

Wrogeo.pl - Elektrotim 02.06.2015

  Elektrotim zjawił się na meczu w 28 osób – dochodzą słuchy, że niektórzy masażyści musieli oglądać spotkanie na małym ekranie w szatni, ponieważ nie zmieścili się na ławce rezerwowych. My dysponowaliśmy 7dmioma strzelbami – na hali pojawił się dawno niewidziany Łukasz Grzyb, czym wzbudził wśród sympatyków klubu niemałe poruszenie.

  Początek spotkania zapowiadał ciężkie warunki – w ekipie gości rzadko który zawodnik miał poniżej 190 cm wzrostu, a Tomasz Tokarek oraz Jacek Bąk to uznane nazwiska, doskonale znane społeczności kibiców Wronba. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 11:10, co odzwierciedlało wydarzenia na parkiecie. W drugiej kwarcie chcieliśmy narzucić swój styl gry, co poniekąd się udało – nasza przewaga powoli zarysowała się, a to pozwoliło nam zejść na przerwę z niewielkim prowadzeniem. Dobre wejście w drugą część meczu dało piorunujący efekt  - prowadzeni przez kapitana B. Paprockiego odskoczyliśmy od rywali nawet na 12 punktów i wydawało się, że nic nie można nas już zaskoczyć. Niestety Elektrotim stać było na odrodzenie, a pościg, w który się wdali, przyniósł rezultat w postaci 10 punktów z rzędu, na które zupełnie nie odpowiedzieliśmy. Ostatnia odsłona to gra punkt za punkt, ale ostatecznie przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 45:41

  W końcu udało nam się zwyciężyć w meczu na styku, bo ostatnio takie spotkania nam uciekały. W związku z kontuzją Rafała Skibickiego, więcej minut niż dotychczas otrzymał Fąfi, który – w myśl zasady „to jest moje 5 minut”  - wykorzystał swoich 37 i długo był liderem Wrogeo. Punktowaliśmy równo, każdy dołożyć swoją cegiełkę do zwycięstwa, a obserwatorzy z uznaniem podkreślali skuteczność całej ekipy Wrogeo.pl w rzutach "o szybkę" (13/13).

Elektrotim - Wrogeo.pl 41:45 --------> klik

Elektrotim: Tokarek 14(1), Haładziński 5, Kępka 4, Nowak Adam 2, Strzelecki 2, Bąk 8(2), Lejkowski 6, Boczar 0, Janiszek 0, Słomiany 0

Wrogeo.pl: Jakubowski 6, Paprocki 2, Solnica 9, Rutski 12(2), Fąfara 12, Grzyb 2, Skibicki 2

 

Wrogeo.pl - Rozrewolwerowani 08.06.2015

  W pamięci dalej mieliśmy mecz z poprzedniego sezonu, kiedy to „gnaty” nie okazały nam litości i gładko powieźli się na nas 36:50. Zwycięstwem z Elektrotimem zapewniliśmy sobie dość komfortową sytuację – aby wejść do rozgrywek pucharowych mogliśmy z Rozrewolwerowanymi przegrać nawet 5 punktami. Takiego scenariusza nikt jednak nie zakładał, chcieliśmy wygrać i wywalczyć 4 miejsce w grupie. Nasz plan był prosty – ograniczyć poczynania ich kluczowego gracza Krzysztofa Niznera i pilnować Adama Galewskiego, którego bez zawahania można nazwać weteranem.

  Słabo weszliśmy w mecz, zaś rywale co chwilę trafiali z łatwych, ale też trudniejszych pozycji. W 1 kwarcie naszą grę ponownie oparliśmy na Marcinie Fąfarze, który w pojedynkę trzymał nas przy życiu. Wzięliśmy czas, zrobiliśmy małe korekty w obronie i od razu wyglądaliśmy lepiej. Kolejny raz w tym sezonie musieliśmy sobie jednak poradzić w 5 osób, co miało przełożenie na naszą grę – niektórzy koszykarze łapali się w przerwach za kolana, niczym Sebastian Mila w meczu Sevilla – Ślask Wrocław z 22.08.2013. Nie ukrywajmy – chodziliśmy, co przeciwnicy bezlitośnie wykorzystywali, w pewnym momencie prowadząc aż 10cioma punktami. Wróciliśmy jednak do gry i po wyrównanej końcówce wyrwaliśmy 2 punkty, dokonując aktualizacji listy „Most Wanted”.

  Przeciwnikom nie pomogła dobra postawa zza linii 6.75m (7/21) ani przyzwoita skuteczność rzutów za 2 punkty (45%) Podkreślić należy postawę M. Fąfary (20pkt) oraz B. Jakubowskiego, któremu do double-double zabrakło 2 zbiórek (10 pkt 8 zb). Dla lubianego Bidżeja była to także mała okazja do świętowania – w meczu z „gnatami” zdobył swój 1000 punkt w karierze, na stałe wpisując się do historii ligi oraz legend Wrogeo.pl

Fragmenty spotkania można obejrzeć na kanale wronba.tv-----> http://wronba.pl/artykul/index/id/2483

Rozrewolwerowani - Wrogeo.pl 52:54 ----------> klik

Rozrewolwerowani: Galewski 14(2), Uchański 10(3), Rak 6, Nizner 15(1), Prałat 5(1), Olszak 2, Wójcicki 0

Wrogeo.pl: Jakubowski 10, Paprocki 5, Solnica 10(1), Rutski 9(1), Fąfara 20

 

Playoffs time!

  W rankingu drużyn 3 ligi zajęliśmy 26 miejsce, a los przydzielił nam zawodników Tel Rafu, których kiedyś udało nam się już pokonać (04.01.2014 45:26). Na zwycięzcę tego spotkania czeka już ekipa 4Fun, która – nie ukrywajmy – na pewno wolałaby się spotkać z nami i wziąć rewanż na horror, który miał miejsce przed dwoma sezonami, w ćwierćfinale 3 ligi. Może się także okazać, że w tym sezonie będziemy mogli dokonać jeszcze jednej aktualizacji listy „Most Wanted”. Ale po kolei – najpierw Tel Raf.

Sobota 13.06.2015 godzina 15:30 hala IX LO przy ul. Piotra Skargi

ZAPRASZAMY!!!!!

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 29