wtorek, 23 marca 2010
31. sezon WRONBA - startujemy !

Rozgrywki amatorskiej ligi koszykówki - WRONBA ruszyły. W 31. edycji udział biorą 92 zespoły (16 na parkietach 2.ligi). Drużyna WroGeo swoje pierwsze spotkanie rozegra w najbliższą niedzielę, 28.03.2010 o godz. 13:00 w hali przy ul.Trwałej 17/19. Z nowym sponsorem, w nowych barwach, z uzupełnionym składem, zespół rozpocznie zmagania w 2. lidze. Naszym rywalem będzie ekipa Goliszek Podłogi, która bieżące rozgrywki rozpoczęła od dwóch zwycięstw (62:58 z Główkami od Szpilek i 54:51 z LZS W.Quandt Żmigród). Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia spotkania na trybunach hali. Wstęp wolny!

Złoty Kantor Dukat

W meczu o mistrzostwo 3. ligi zagrały Kantor Dukat i Koledzy Brojana. W zespole Kantor Dukat występuje jeden z czołowych strzelców wszystkich lig, Łukasz Stefańczyk. W sezonie regularnym notujący średnio 18.4 pkt/mecz, a w spotkaniach barażowych prawie 25 pkt/mecz. W finale rzucił 21 punktów, a dobrze wspierał go brat Tomasz, zdobywca 16 oczek. Koledzy Brojana na początku czwartej kwarty prowadzili jeszcze 39:31, ale zryw zawodników Kantor Dukat był niesamowity. Wygrali tę ćwiartkę aż 25:8, a całe spotkanie 56:47, sięgając po tytuł mistrza 3-ligowych parkietów.

Finał Konkursu Rzutów za 3 Punkty

27. Tyle od soboty wynosi rekord Finału Konkursu Rzutów za 3 punkty. Dotychczasowy Przemysława Lewickiego był o dwa „oczka” mniejszy i padł trzy lata temu. Nowy rekordzista – Maciej Kaca – został także trzykrotnym z rzędu triumfatorem Konkursu. W nagrodę otrzymał wart 750 zł kupon na zakupy w sieci sklepów sportowych META.

Po laury:

Koszykarze Kantor Dukat przegrywali po trzech kwartach meczu o mistrzostwo 3.ligi z drużyną Koledzy Brojana 31:39. Ostatnie 12 minut wygrali jednak aż 25:8 sięgając po tytuł na najniższym szczeblu rozgrywek.

źródło: wronba.pl