niedziela, 29 maja 2016
AjBi-lievable? NO!

wrogeo_ajbiem_800x450

Mecz przyjaźni? Mecz walki? Mecz ambicji? Mecz wyzwań? Mecz zwycięski? 5x TAK! 17 maja w sympatycznej atmosferze zrobiliśmy wspólne przedmeczowe zdjęcie z ekipą AjBiEm - naszymi przyjaciółmi ze wspólnych treningów. Ale na tym nasze uprzejmości się skończyły. Przez następne 40 minut gry przejęliśmy kontrolę nad parkietem. Czujność AjBiEm-ersów była nieco uśpiona, bowiem na treningach zdarzało im się wygrywać wcale nie rzadko. My jednak doskonale znaliśmy taktykę na ten mecz. Kapitan AjBiEm, Krzysztof Kosowski otrzymał plaster w postaci Bartosza Jakubowskiego, a drugiego shootera, Konrada Pinkawę, przykrył Igor Sobotnyk. Rozpoczęliśmy mocno, 18:6 w pierwszej kwarcie i na twarzach, ubranych tego wieczoru na granatowo, rywali malował się szok i niedowierzanie. Równie zdecydowanie wygraliśmy trzecią odsłonę - 17:4, a w całym meczu pozwoliliśmy AjBiEm-owi rzucić zaledwie 34 oczka (najmniej w tym sezonie!), wygrywając pewnie 50:34. Zagraliśmy w pełnym składzie i każdy z 8 zawodników zaznaczył swój pobyt na parkiecie. Najwięcej oczek dostarczył Bartosz Jakubowski (14 pkt, 6 zb) oraz Paweł Rutski (9 pkt, 7 as) i król tablic, sufitów i niebios - Rafał Skibicki (9 pkt, 16 zb!). Historyczny awans Wrogeo.pl do ćwierćfinału Pucharu Wronba stał się faktem.

Dzień wcześniej zmierzyliśmy się w grupowej potyczce z Kosynierami. To miał być spokojny mecz, bez niepotrzebnego ryzyka i taki był. Rywale zawdzięczają swoją nazwę stylowi gry. Mówimy tutaj o agresywnej obronie, która jednak w znakomitej większości przypadków kończyła się po prostu zwykłymi "kosami". Na pochwałę jednak zasługuje 8 celnych "trójek" Kosiarzy, bo dzięki temu zdobyli aż 24 punkty ze wszystkich 35. Wygraliśmy zdecydowanie, 65:35 a liderem punktowym ponownie był BJ (14 pkt) oraz Rafał (12 pkt, 13 zb), a także Bartosz Solnica (double-double: 10 pkt, 10 zb). Po 5 tygodniach przerwy do gry wrócił kapitan, Bartosz Paprocki, zaznaczając swoją obecność 5-ma oczkami. Po tych dwóch meczach legitymowaliśmy się niesamowitym bilansem 7-0 w bieżącej edycji rozgrywek.

Wrogeo.pl -  Kosynierzy 65:35

Wrogeo.pl: Jakubowski 14, Skibicki 12, Solnica 10(2), Rutski 8(2), Zbroniec 8, Sobotnyk 8, Paprocki 5(1), Charalambidis 0
Kosynierzy: Słomiany 11(3), Tańczak 11(3), Dudulski 7(2), Zawadzki 4, Biniak 2, Białobłocki 0, Pizur 0

Wrogeo.pl -  Aj Bi Em 50:34

Wrogeo.pl: Jakubowski 14, Rutski 9(3), Skibicki 9, Sobotnyk 6(1), Zbroniec 5, Solnica 4, Charalambidis 2, Paprocki 1
Aj Bi Em: Kosowski 13(1), Szajnkenig 8, Pinkawa 7, Tarczewski 2, Tabiś 2, Drop 2, Noguera 0, Warmiński 0

niedziela, 15 maja 2016
Last Minute breaking news!

lastminute1

To była doprawdy wiadomość łamiąca wszystkie nagłówki prasowe, gdy w meczu z jednym z faworytów całej 3. ligi - e-lastminute.pl nasz zespół wygrał pewnie i zasłużenie aż 13-ma punktami 58:45! Do pojedynku na szczycie grupy K obie drużyny przystąpiły w niepełnych składach. W ekipie e-lastminute.pl zabrakło 6 graczy, chociaż mimo tego rywale wystawili do gry 7 zawodników. To i tak było więcej niż reprezentantów złotych barw Wrogeo.pl, ponieważ my zagraliśmy zaledwie w sześciu. Wciąż kontuzjowany kapitan Bartosz Paprocki przebywał jedynie na ławce, natomiast Chary udał się na szybkie wakacje typu Last Minute. Istnieje podejrzenie, że został przekupiony przez wysłanników e-lastminute.pl i przyjął korzyść majątkową w postaci nagłego wyjazdu w tropiki, lecz ten temat będzie musiała zbadać dogłębnie specjalnie powołana w tym celu komisja śledcza. Przebywający na wakacjach Chary jednak przecierał oczy ze zdumienia, oglądając transmisję live, gdy najwyższa przewaga Wrogeo.pl wynosiła aż 19 punktów! Kandydat na MVP obecnego sezonu - Bartosz Solnica wprowadził spokój i pewność siebie do gry, dostarczając 12 punktów i jakże ważne 8 zbiórek. Tego dnia Bartosz Jakubowski był nie do zatrzymania w półdystansowych rzutach "o szybkę", skutecznie dokonując tego 7-krotnie (14 pkt). Przebojowy Igor Sobotnyk zapewnił kolejne 12 oczek, ale na sukces zapracował cały zespół (Wojciech Zbroniec 11 pkt, Rafał Skibicki 8 zb, Paweł Rutski 6 as). Zwycięstwo, dosyć niespodziewane, ale w świetle dobrej formy w całym sezonie wcale nie szokujące, spowodowało, że na obecnym etapie rozgrywek jesteśmy jedną z zaledwie 4 drużyn (z 44), które w 3. lidze legitymują się kompletem zwycięstw. Dzięki temu nawet ostrożnie zazwyczaj nastawiona redakcja Wronba.pl dostrzegła potencjał drzemiący w naszym zespole, publikując swoje prognozy:

"Wrogeo.pl notują najlepszy start w historii swoich występów w lidze! Świetnie dysponowani Bartosz Jakubowski oraz Bartosz Solnica stanowią o sile tej niezwykle utalentowanej drużyny. Nie można również zapomnieć o rozdającym na lewo i prawo asysty Pawle "MJ" Rootskim. Zespół nadzwyczaj dobrze radzi sobie pod nieobecność kontuzjowanego Bartka "Harpera" Paprockiego, który podobno może być gotowy na playoffy. A w nich niepokonani dotąd zarówno w lidze jak i pucharze Wrogeo.pl w końcu mogą spełnić swoje marzenia i awansować do 2.ligi. Panowie - wasz czas właśnie nadszedł. #Wrogeo.plMusisz
   Nasz typ: Wrogeo.pl awansują do 2.ligi."

Preludium do głośnego zwycięstwa nad e-lastminute.pl był mecz z Diabełkami. I tutaj nasze zwycięstwo nie było zagrożone ani przez chwilę. Ojcami wygranej byli głównie dwaj panowie, którzy zanotowali double-double: Rafał Skibicki (13 pkt, 15 zb!) i Bartosz Solnica (16 pkt, 10 zb). Wynik: 58:47, mimo że na parkiecie zapracowało na niego również jedynie 6 osób (absencje: połamany kapitan oraz nieobecny Igor).

Na plus obecnego sezonu należy zaliczyć wysoką skuteczność całego zespołu. Notujemy średnio prawie 60 punktów w meczu, a to z reguły nie pozwala przegrywać. W końcowej części sezonu powinniśmy grać już w pełnym składzie. Bartosz Paprocki przechodzi intensywną rekonwalescencję i zabiegi rehabilitacyjne idą lepiej niż oczekiwano, dlatego być może już jutro przypomni o sobie ponownie po chwilowej przerwie. Stephen Curry wrócił po 2 tygodniach urazu i z marszu rzucił 40 punktów Portland Trail Blazers. Nie istnieje uzasadnienie dlaczego wobec tego nasz kapitan nie miałby analogicznie rzucić Kosynierom po miesięcznej absencji np. 80 oczek ;-)) Przed nami 3 mecze grupowe z nieco niżej notowanymi rywalami: Kosynierzy (już jutro!), Złotnicki Basket oraz Bez Rozgrzewki. Wygrywając wszystkie 3 potyczki zajmiemy 1. miejsce w grupie, co pozwoli nam być wysoko rozstawionymi przed play-off. Skóry na niedźwiedziu dzielić się nie powinno, jednak pomarzyć można i przy odpowiednim szczęściu (potknięcia 3 pozostałych niepokonanych drużyn) lub po prostu wysokiej skuteczności (bardzo dobry bilans małych punktów), możemy osiągnąć ogromny sukces i zająć nawet 1. miejsce w Power Rankingu całej 3. ligi! To będą gorące 2 tygodnie, bowiem czekając nas jeszcze aż 4 mecze do końca maja. Wśród nich wtorkowa potyczka z AjBiEm, a to będzie bez wątpienia coś więcej niż zwykły mecz!

Wrogeo.pl -  Diabełki 58:47

Wrogeo.pl: Solnica 16(1), Skibicki 13, Jakubowski 11, Rutski 10(2), Zbroniec 7, Charalambidis 1
Diabełki: Gdaniec 15(2), Napierała 14(2), Kaniak 11(3), Przybylski 3(1), Kotylak 2, Trzeciak 2, Radziejowski 0

Wrogeo.pl -  e-lastminute.pl 58:45

Wrogeo.pl: Jakubowski 14, Solnica 12(1), Sobotnyk 12, Zbroniec 11(1), Rutski 5(1), Skibicki 4
e-lastminute.pl: Konieczny 16(2), Kondratowicz 9, Wyrwas 7(1), Bernacki 4, Liszega 4, Frączek 3(1), Siotor 2

niedziela, 01 maja 2016
3:0 do przerwy!

  

   Kwiecień, czyli drugi miesiąc koszykarskich zmagań na parkietach Wronby, to dla nas właściwie początek rozgrywek. W skutek bardzo dziwnego terminarza (szczegóły niżej) braliśmy udział dopiero w trzech konfrontacjach, z czego dwie były meczami ligowymi. Co dziwne – niektóre drużyny w równoległych grupach zdążyły już rozegrać nawet 5 spotkań i teraz spokojnie będą przygotowywać się do fazy play-off.  Nas dopiero czeka intensywny okres (maj), ale do tej pory też nie próżnowaliśmy. Poniżej wszystko to, co do tej pory było najważniejsze dla Wrogeo.pl

Idzie młodość

83233buty.plwrogeo.pl48_5024 lata, 41 meczów, 940 minut, krew, pot i łzy. Wraz z końcem ostatniej edycji zamknął się pewien rozdział naszej historii – kontraktu nie przedłużył Łukasz Grzyb, który przez długi czas współtworzył kręgosłup zespołu i był z nami od początku powstania drużyny, kiedy graliśmy jeszcze jako Instytut Klub. Grzybek od półtora roku zmagał się z prześladującymi go kontuzjami i chronicznym brakiem czasu, co nie dało mu szans na stuprocentową gotowość do treningów i dni meczowych. Takie momenty zawsze są trudne, dlatego chcieliśmy na łamach blogaska podziękować Grzybkowi za jego wkład w całą drużynę (także w aspekty pozasportowe) i wyrazić nadzieję, że jeszcze nie raz będzie nam dane wypić drużynowe piwko!

 

 

 

 

 

 

   Nowy sezon to również fundamentalne zmiany dla – do niedawna – naszych debiutantów. Mimo, że kontrakty podpisane z Grzesiem Franią i Stanleyem były długoterminowe, to trzebnicki duet w kolejnej edycji będzie podbijać wronbowskie parkiety w innych barwach. To niewątpliwe spore osłabienie dla Wrogeo.pl – wystarczy spojrzeć w statystyki minionego sezonu, żeby przekonać się o wartości obu zawodników i ich wpływie na naszą grę. Chłopakom dziękujemy za tę (za) krótką przygodę i mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się na w 2 lidze.

   Nie mogliśmy zbyt długo rozpamiętywać tych strat i szybko zdaliśmy sobie sprawę, że kolejny raz musimy wpaść w transferowe szaleństwo. Kilka treningów otwartych i szeroko rozwinięty scouting (szczególnie w Europie wschodniej) pozwolił na obiecujące wzmocnienia:

Igor Sobotnyk

   Przyszły radca prawny i prokurent naszej drużyny. Rafał Skibicki – pół żartem, pół serio – od razu stwierdził, że Igor przyda się do pisania odwołań i oświadczeń po zawieszeniach. Igor od początku wprowadził do naszej ekipy sporo entuzjazmu i co najważniejsze – jest prawdziwym egzekutorem. Lewa, prawa ręka, rzut z dystansu, solidny defence – to wszystko nie jest mu obce i budzi spore nadzieje na przyszłość, a warto podkreślić, że Igor dopiero niedawno skończył 17 lat (!!). Nasz ukraiński nabytek zdradził nam, że jego cała rodzina (w szczególności tato) wiernie śledzą losy Wrogeo.pl i są podekscytowani, że Igor załapał się na kontrakt w tak silnej ekipie. Pozostaje nam tylko cieszyć się, że grono sympatyków Wrodżijo stale powiększa się i obiecać, że Igor spełni w naszych szeregach swoje sportowe ambicje.

 

Wojciech Zbroniec

W poprzednim sezonie kilkukrotnie na żywo dane nam było obejrzeć mecz niezgłoszonej do tego sezonu Wronby drużyny tj. Kompanii Babci. Kiedy stało się jasne, że Babcie będą występować jedynie w konkurencyjnych wrocławskich rozgrywkach, od razu zainteresowaliśmy się ich liderem. Wojtek w poprzednim sezonie starał się ciągnąć Kompanię ku sukcesom i imponował statystykami – w niektórych meczach zbliżał się do granicy 30pkt! Kiedy więc pojawił się u nas na treningu i zobaczyliśmy, że po godzinie dalej biega od linii do linii, nie mieliśmy wątpliwości, że zasługuje na miejsce w zespole. Musieliśmy działać szybko, bo nie jedyni byliśmy zainteresowani jego usługami, na szczęście Wojtek zadeklarował, że chce założyć żółtą koszulkę i dołączyć do naszej szatni. Jest tylko niewiele starszy od Igora, a wraz z nim tworzą wybuchową mieszankę, której często brakowało nam w poprzednich sezonach – zaangażowanie, agresja, dużo biegania i energii.

 

Cieszą matkę takie dzieci! Zarząd z niecierpliwością wyczekuje kolejnych spotkań, żeby móc zobaczyć obu panów w akcji.

Skład Wrogeo.pl na 43 edycję:

  1. Bartosz Jakubowski #6
  2. Rafał Skibicki #34
  3. Igor Sobotnyk #28
  4. Bartosz Paprocki (C) #45
  5. Paweł Rutski #7
  6. Michalis Charalambidis #1
  7. Bartosz Solnica #91
  8. Wojciech Zbroniec #20

 

Sport to zdrowie?

220eee17a8b2c09a96b953d12135f253

Mniej więcej od początku roku było jasne, że w połowie kwietnia BJ oraz Łysy wyjeżdżają do Francji, licząc na odnalezienie innych swoich talentów. Znając historię ich śnieżnych wojaży można było spodziewać się najgorszego, np. utraty kończyny. Intuicja nas nie zawiodła, bo już drugiego dnia Łysy ćwierknął, że złamał rękę, co oznaczało miesiąc odpoczynku od koszykówki. Zarząd był wściekły!  To już drugi raz w historii Łysy opuszcza ważny moment sezonu z powodu kontuzji, na szczęście tym razem jego absencja nie będzie tak długotrwała. BP powinien być gotów do gry już w połowie maja, zresztą od kilku dni powtarza tylko: „wrócę na derby”.  Redakcja trzyma kciuki za szybki powrót Kapitana do zdrowia i liczy na niego, kiedy nadejdzie kulminacyjny moment sezonu.

 

Puchar Wronba

Wrogeo.pl - 3buty.pl 29.03.2016

   Nie mieliśmy szczęścia do terminarza 43 sezonu Wronba. Nasz pierwszy mecz zaplanowany został dopiero na koniec marca i tak się złożyło, że było to starcie pucharowe. Z naszego fejsbunia wiedzieliście zapewne, że czekał nas trudny rywal, czyli 3buty.pl. Tak naprawdę nie wiedzieliśmy czego się spodziewać i dało się przed meczem wyczuć nutkę niepewności, ale też mobilizacji. Do starcia podchodziliśmy jeszcze bez Igora (ukraińska federacja nie zdążyła na czas dosłać certyfikatu) oraz bez Łysego, który tego dnia miał dyżur na telefonie alarmowym 112 i nie mógł urwać się nawet na godzinkę.

   Przebieg spotkania zaskoczył chyba wszystkich zgromadzonych w hali IX LO. Spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy, tymczasem rywale w słabym stylu weszli w mecz i pozwolili nam odskoczyć na kilka punktów. Nasza dyspozycja mogła imponować – do znakomitej skuteczności z gry (60% za 2 pkt w całym spotkaniu) dołożyliśmy szczelną defensywę, pozwalając rywalom w pierwszej połowie na zdobycie zaledwie 11 punktów. W 3 ćwiartce na moment wydawało się, że 3buty dźwignął się do walki (głównie za sprawą Adama Mazura, który w całym spotkaniu uzbierał 26 punktów), ale po parominutowej niemocy, odgryźliśmy się kilkoma rzutami Bartka Solnicy. Koszykarze Roberta Fabiańskiego nie mieli argumentów na nasz drużynowy basket i końcowa porażka 48:63 w pełni odzwierciedla wydarzenia boiskowe.

   W przeciwieństwie do rywali, w naszej ekipie każdy z zawodników był wartościowym elementem końcowego sukcesu. O bardzo dobrej skuteczności z gry już wspominałem, a do tego warto dołożyć 19 asyst, 8 przechwytów i efektywną postawę w rzutach „o szybkę” (78%). Liderem punktowym został Bartek Jakubowski (17pkt), ale reszta drużyny nie odstawała, a na szczególne uznanie zasługuje Chary, który w drugiej kwarcie zdobył większość ze swoich punktów w całym spotkaniu (12) i ciągnął naszą grę kiedy reszta „odpoczywała”. To zwycięstwo było dla nas przełomowe – w ostatnich sezonach najczęściej przegrywaliśmy mecze „na styku”, z rywalami z naszego poziomu lub nieznacznie lepszymi. We wtorkowy wieczór nie pozostawiliśmy jednak złudzeń przeciwnikom, co optymistycznie napawało przed kolejnymi pojedynkami.

 

Wrogeo.pl – 3buty.pl  63 : 48   ------------- > klik

Wrogeo.pl: Jakubowski 17, Solnica 10, Rutski 10(2), Skibicki 6, Zbroniec 8, Charalambidis 12

3buty.pl Uryga 4, Fabiański 2, Szwed 12, Czerwiński 2, Mazur 26 (2), Pawełczyk 2, Świerkot

 

Derby wrzechświata!!!

wrogeoaibiem

   19 kwietnia, po rozegraniu wszystkich pojedynków na tym etapie pucharu, odbyło się losowanie kolejnej rundy, w której nasi koszykarze naturalnie wezmą udział. Losowanie na żywo oglądał nasz przedstawiciel, który wieczorem był wyraźnie podekscytowany, przeczuwając, że los przydzieli nam ciekawego przeciwnika. Mijały kolejne minuty, następni rywale byli eliminowali z puli dostępnych i w końcu prowadząca losowanie wyciągnęła dwie karteczki, które prawdopodobnie zmienią bieg historii wrocławskiego nurtu basketu amatorskiego. Naszym rywalem została drużyna AjBiEmu!!!!! Prawdziwa bomba!!! Zaprzyjaźniona ekipa Krzyśka Kosowskiego podzieliła nasz entuzjazm i chodzą plotki, że Kriss od razu poszedł trenować rzut trzypunktowy na pobliskim orliku. To spotkanie (które zostanie rozegrane 17maja) już teraz zapowiada się jako hit, a w Empikach i restauracjach MC Donald's wejściówki rozeszły się w ciągu 15 minut. Bezsprzecznie będzie to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii obu ekip, a stawką jest nie tylko kolejna runda pucharu (która może okazać się ostatnią w drodze do 2 ligi), ale również (a może przede wszystkim) prestiż i możliwość dogryzania kolegom przez najbliższe lata. Już dzisiaj chcieliśmy gorąco zaprosić wszystkich na derby - gwarantujemy, że to nie będzie tylko kolejny mecz pucharowy.

Liga

Wrogeo.pl - Tar Hells 3tk 04.04.2016

26695tar_hells_3tkwrogeo.pl39_68

26681tar_hells_3tkwrogeo.pl39_68

   26853tar_hells_3tkwrogeo.pl39_683Po pucharowej inauguracji przyszedł czas na ligowy debiut w 43 sezonie. Przyszło nam stanąć w szranki z ekipą Tar Hells 3tk, która pałała żądzą rewanżu za ostatnią porażkę, której doznali w pojedynku z nami w 41 sezonie (54:57). Od tego czasu jednak sporo się zmieniło i Tar Hellsi nie byli wystarczająco mocni, żeby nawiązać z nami równorzędną walkę. Swoją przewagę zaznaczyliśmy od pierwszego gwizdka sędziego, a prowadzenia nie oddaliśmy nawet na minutę. W pewnym momencie prowadziliśmy nawet 33 punktami, co idealnie obrazowało to, co działo się na boisku. Zagraliśmy kolejne skuteczne zawody, tym razem zatrzymując się na 58% rzutów za 2 punkty. Dokładając do tego dominację na deskach (BJ 8, a Rafał Skibicki 9 zbiórek) oraz aż 21 asyst (10 Rootskiego) przy zaledwie 6 rywali, nie mogło być inaczej niż nasze bezdyskusyjne zwycięstwo. Mimo, że przed meczem byliśmy pewni swego i nie postawilibyśmy złamanego grosza na naszą porażkę, to rozmiary i sposób wygranej potwierdzały, że zbudowaliśmy bardzo dobrą formę w przerwie między sezonami i będziemy groźni dla każdego kolejnego rywala.

 26822tar_hells_3tkwrogeo.pl39_68

Tar Hells 3tk - Wrogeo.pl 39 : 68   ------------- > klik

Tar Hells 3tk: Mikołajko 15, Górski Michał 2, Szablicki 7(1), Olejnik 6, Żórawski 0, Górski Łukasz 9(1)

Wrogeo.pl: Jakubowski 12, Paprocki 13(1), Rutski 5(1), Skibicki 5, Zbroniec 9(1), Solnica 9(1), Charalambidis 5(1), Sobotnyk 10

 

Wrogeo.pl - Rakiety Północ 23.04.2016

   Przystępując do tego spotkania, tym razem to my szukaliśmy okazji do odwzajemnienia się za poprzedni sezon i porażkę, którą rzutem w ostatniej sekundzie zafundował nam skrzydłowy Rakiet Jacek Dankiewicz [patrz Rakiety (na) Północ od Wrogeo.pl]. Co prawda Rakiety nie znalazły się na liście „Most Wanted”, ale doskonale pamiętaliśmy tę bitwę, za którą za wszelką cenę chcieliśmy się odgryźć. Już na sali wyszło na jaw, że rywale stawili się na meczu bardzo osłabieni – zabrakło kilku graczy z ich pierwszej piątki, m.in. Mateusza Paradowskiego i Michała Staszewskiego. Postanowiliśmy bez skrupułów to wykorzystać i chociaż nie prezentowaliśmy się tak korzystnie jak w ostatnich meczach, to udało nam się dopisać do tabelki kolejne 2 oczka. Próbkę swoich możliwości pokazał Igor, który wskoczył do pierwszego składu w skutek nieobecności BP. 19 punktów na niezłej skuteczności oraz twarda obrona (5 przechwytów) wystarczyło do zostania MVP tego spotkania. Mimo popełnienia aż 20 strat i słabszej postawie w ataku całego zespołu, Rakiety zostały odpalone i mogliśmy świętować kolejny mały sukces tego sezonu. Nie mieliśmy zamiaru pomniejszać naszego sukcesu tylko dlatego, że Rakiety nie grały w pełnym składzie, natomiast mamy świadomość, że nie byliśmy w najlepszej dyspozycji i innego dnia mogło skończyć się zupełnie innym wynikiem. Z tym większą ulgą dopisaliśmy 2 punkty w tabeli, ale poczuliśmy się ostrzeżeni przed kolejnymi rywalami w maju.

 

Rakiety Północ - Wrogeo.pl  45 : 51 ------------- > klik

Rakiety Północ: Mroczek 14(1), Wojciechowski 10, Różycki 0, Dankiewicz 14(1), Biskup 7, Ossoliński 0

Wrogeo.pl:  Solnica 12(2), Rutski 3(1), Skibicki 4, Zbroniec 9, Sobotnyk 19(1), Jakubowski 2, Charalambidis 2

 

Terminarz

Wcześniej pisaliśmy o tym, że terminarz rozgrywek okazał się mocno kontrowersyjny. W skutek kilku zbiegów okoliczności okazało się, że w maju będziemy zmuszeni rozegrać aż aż 6 (!!) pojedynków, a w marcu i kwietniu liga zapewniła nam zaledwie 2 mecze. Chcemy żeby ta intensywność nie przeszkodziła na w odnoszeniu kolejnych sukcesów i była dla nas motorem napędowym przed czerwcowymi play-offami. Poniżej kompletny harmonogram meczów Wrogeo.pl:

data mecz hala
29-03-16 21:15 Wrogeo.pl - 3buty.pl LO IX ul Skargi
04-04-16 18:45 Wrogeo.pl - Tar Hells 3tk LO IX ul Skargi
23-04-16 17:00 Wrogeo.pl - Rakiety Północ LO IX ul Skargi
01-05-16 15:30 Wrogeo.pl - Diabełki SP 72 ul.  Trwała
07-05-16 14:15 Wrogeo.pl - e-lastminute.pl LO IX ul Skargi
16-05-16 20:00 Wrogeo.pl - Kosynierzy LO IX ul Skargi
17-05-16 21:15 Wrogeo.pl - Aj Bi Em LO IX ul Skargi
22-05-16 13:00 Wrogeo.pl - Złotnicki Basket SP 72 ul.  Trwała
29-05-16 20:45 Wrogeo.pl - Bez rozgrzewki LO IX ul Skargi

Podsumowanie

Jesteśmy zadowoleni. Bilans 3 zwycięstw przy braku porażek stawia nas w korzystnej sytuacji i bez wątpienia wzbudza respekt wśród naszych kolejnych przeciwników. Nie możemy jednak być zbyt pewni siebie, przed nami trudni rywale, m.in. faworyt naszej grupy (a może i całej 3 ligi) ekipa doświadczonych e-lastminute.pl. Maj będzie dla nas swego rodzaju weryfikacją możliwości i pokaże na co mogą liczyć nasi kibice.

Zapraszamy do śledzenie naszych kolejnych meczów, naszego blogaska i fejsbunia. Piona!

13:58, rutsaldo
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 lutego 2016
6 lat z WROGEO!
12032969_949328848459122_3786804021726548997_n
 
6 lat temu, w lutym 2010 roku rozpoczęła się nowa era w naszej drużynie. Zawarliśmy umowę z firmą WROGEO, dzięki której przez ostatnie 12 sezonów graliśmy w nowych, żółto-czarnych barwach. Powstał nasz blog, który liczy już 135 wpisów, drużyna rozegrała w tym czasie 110 meczów w lidze Wronba na 4 różnych frontach (3.liga, 2.liga, 1.liga oraz Puchar). Przez "klub" przewinęło się 37 zawodników, a do dzisiaj w składzie jest trzech, którzy grają przez cały ten okres: Paweł Rutski, Bartosz Jakubowski i Bartosz Paprocki. W tym miejscu sponsorowi DZIĘKUJEMY! I pragniemy wyrazić nadzieję, że naturalnie będziemy świętować kolejne rocznice, w tym te "okrągłe", t/j 10-lecie :-)
 
W ciągu ostatnich kilku sezonów zakotwiczyliśmy w 3.lidze, gdzie gramy ze zmiennym szczęściem, kończąc każdorazowo rozgrywki w fazie Play-off. Tak też było w minionej, 42. edycji. Posezonowa analiza ujawniła jednak ciekawostkę statystyczną - w porównaniu do poprzedniego sezonu poprawiliśmy się w większości aspektów. Lepsza skuteczność (z 36 na 41% za 2 pkt), w tym więcej celnych rzutów o 30% (ze 108 na 154); zbiórki +20%; asysty +16%; przechwyty +32%; faule -25%.
Mimo tego ogólny wynik był nieco słabszy, ale to dowodzi, że jednak dajemy z siebie wszystko i walczymy :)
I to nie ulegnie zmianie w nadchodzącym, 43. sezonie WRONBA, na który zapraszamy wiernych fanów z całego Świata pod niezmienną nazwą Wrogeo.pl!
sobota, 23 stycznia 2016
Błąd Kroków Oława steals the show!

 Na zdjęciu niepocieszony Paweł Rutski schodzi do szatni hali SP72 przy ul.Trwałej tuż po końcowym gwizdku sędziego, po którym stało się jasne, że to Błąd Kroków Oława powalczy w kolejnej rundzie Play-off. Mimo 15 asyst LePawła zabrakło nam 2 oczek, o które lepsi byli rywale, wygrywając szalony bój 66:64. Tak ofensywny wynik doskonale obrazuje to, co działo się sobotniego wieczoru na parkiecie. Zabójczy początek rywali (11:0) zbił nas lekko z tropu. Niesamowita skuteczność przeciwników nie tylko na początku, ale i w całym meczu to była główna przyczyna naszej ostatecznej, lecz nieznacznej porażki. W połowie I kwarty strzelanie Wrogeo.pl otworzył kapitan Bartosz Paprocki, celną trójką dziurawiąc zakurzoną jeszcze wówczas obręcz kosza zespołu z Oławy. 7 punktów kapitana w tej ćwiartce w dużej mierze pomogło nam zatrzymać ucieczkę oponentów i od tego momentu prowadziliśmy już równy bój punkt za punkt (wynik 13:22 na koniec I kwarty). Ofensywny sygnał podłapał wspomniany Paweł i zaczął festiwal asyst, pobijając swoje career high. Po takim dorobku Pawła zagrożony poczuł się sam Scott Skiles (https://www.youtube.com/watch?v=uB_vcYPsXbY) i w pośpiechu opuścił halę, unikając odpowiedzi na pytania podążających za nim dziennikarzy. Co najmniej połowę z talerzowych podań Pawła na punkty zamienił tego wieczoru Bartosz Jakubowski aka "The Dream Shake" i uzyskał 21 punktów na dobrej skuteczności. Na uwagę zasługuje double-double Bartosza Solnicy (10 pkt + 10 zb) oraz 13 piłek (7 w ataku!), które zebrał z tablic Krzysztof "The Animal" Stangenberg. O końcowym rozstrzygnięciu zadecydowały zaledwie 2 punkty, lub jak kto woli - 1 celny rzut ze wszystkich 64, które obie drużyny tego dnia umieściły w koszu. Spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie, zatem pomimo oczywistego niezadowolenia z wyniku nie załamujemy rąk i z apetytem patrzymy na nadchodzący sezon, który rusza już w marcu! Pierwsi kibice już nabyli karnety i wykupili subskrypcję, aby śledzić nasze mecze live. I Ty nie możesz pozostać w tyle!

Błąd Kroków Oława -  Wrogeo.pl 66:64

Błąd Kroków Oława: Parys 25(4), Boczar 13, Kawalec 10, Gosztyła 10, Kozłowski 4, Lech 4, Łuczkowski 0, Marmulewicz 0
Wrogeo.pl: Jakubowski 21(1), Solnica 10(2), Rutski 9(2), Paprocki 9(1), Stangenberg 9, Skibicki 6

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 29