Blog > Komentarze do wpisu
AjBi-lievable? NO!

wrogeo_ajbiem_800x450

Mecz przyjaźni? Mecz walki? Mecz ambicji? Mecz wyzwań? Mecz zwycięski? 5x TAK! 17 maja w sympatycznej atmosferze zrobiliśmy wspólne przedmeczowe zdjęcie z ekipą AjBiEm - naszymi przyjaciółmi ze wspólnych treningów. Ale na tym nasze uprzejmości się skończyły. Przez następne 40 minut gry przejęliśmy kontrolę nad parkietem. Czujność AjBiEm-ersów była nieco uśpiona, bowiem na treningach zdarzało im się wygrywać wcale nie rzadko. My jednak doskonale znaliśmy taktykę na ten mecz. Kapitan AjBiEm, Krzysztof Kosowski otrzymał plaster w postaci Bartosza Jakubowskiego, a drugiego shootera, Konrada Pinkawę, przykrył Igor Sobotnyk. Rozpoczęliśmy mocno, 18:6 w pierwszej kwarcie i na twarzach, ubranych tego wieczoru na granatowo, rywali malował się szok i niedowierzanie. Równie zdecydowanie wygraliśmy trzecią odsłonę - 17:4, a w całym meczu pozwoliliśmy AjBiEm-owi rzucić zaledwie 34 oczka (najmniej w tym sezonie!), wygrywając pewnie 50:34. Zagraliśmy w pełnym składzie i każdy z 8 zawodników zaznaczył swój pobyt na parkiecie. Najwięcej oczek dostarczył Bartosz Jakubowski (14 pkt, 6 zb) oraz Paweł Rutski (9 pkt, 7 as) i król tablic, sufitów i niebios - Rafał Skibicki (9 pkt, 16 zb!). Historyczny awans Wrogeo.pl do ćwierćfinału Pucharu Wronba stał się faktem.

Dzień wcześniej zmierzyliśmy się w grupowej potyczce z Kosynierami. To miał być spokojny mecz, bez niepotrzebnego ryzyka i taki był. Rywale zawdzięczają swoją nazwę stylowi gry. Mówimy tutaj o agresywnej obronie, która jednak w znakomitej większości przypadków kończyła się po prostu zwykłymi "kosami". Na pochwałę jednak zasługuje 8 celnych "trójek" Kosiarzy, bo dzięki temu zdobyli aż 24 punkty ze wszystkich 35. Wygraliśmy zdecydowanie, 65:35 a liderem punktowym ponownie był BJ (14 pkt) oraz Rafał (12 pkt, 13 zb), a także Bartosz Solnica (double-double: 10 pkt, 10 zb). Po 5 tygodniach przerwy do gry wrócił kapitan, Bartosz Paprocki, zaznaczając swoją obecność 5-ma oczkami. Po tych dwóch meczach legitymowaliśmy się niesamowitym bilansem 7-0 w bieżącej edycji rozgrywek.

Wrogeo.pl -  Kosynierzy 65:35

Wrogeo.pl: Jakubowski 14, Skibicki 12, Solnica 10(2), Rutski 8(2), Zbroniec 8, Sobotnyk 8, Paprocki 5(1), Charalambidis 0
Kosynierzy: Słomiany 11(3), Tańczak 11(3), Dudulski 7(2), Zawadzki 4, Biniak 2, Białobłocki 0, Pizur 0

Wrogeo.pl -  Aj Bi Em 50:34

Wrogeo.pl: Jakubowski 14, Rutski 9(3), Skibicki 9, Sobotnyk 6(1), Zbroniec 5, Solnica 4, Charalambidis 2, Paprocki 1
Aj Bi Em: Kosowski 13(1), Szajnkenig 8, Pinkawa 7, Tarczewski 2, Tabiś 2, Drop 2, Noguera 0, Warmiński 0